Resort edukacji przyznał stypendia 386 najzdolniejszym uczniom - w środowej uroczystości, która odbyła się w Kancelarii Premiera wzięło udział 86. Ministerstwo Edukacji Narodowej nagrodziło również pedagogów - 16 z nich zostało laureatami konkursu "Nauczyciel-Innowator".

Minister edukacji, wręczając nagrody, wielokrotnie podkreślała, że polskie szkoły są coraz bardziej nowoczesne. Inwestują w sprzęt, a już wkrótce wszystkie będą miały dostęp do szerokopasmowego internetu.

- Za moment 50 mln zł trafi na szkolenia dla wszystkich nauczycieli, żeby wiedzieli, jak posługiwać się nowymi technologiami. Nie wyobrażamy sobie sytuacji, że ten sprzęt będzie tylko dekoracją, to jest kluczowe dla rozwoju. - mówiła Anna Zalewska.

Podkreśliła również, że dzięki postępowi technologicznemu uczniowie nie będą musieli w szkole korzystać z tradycyjnych podręczników.

Resort edukacji chce, by na lekcjach uczniowie korzystali przede wszystkim z elektroniki, a z książek uczyli się w domu tak, aby nie spędzać całego dnia przed ekranem komputera.