Jak informuje MEN, w drugiej odsłonie podręcznika do matematyki uczniowie kontynuować będą naukę dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia. Ale nie tylko. Będą także uczyć się mierzyć, dowiedzą się co to jest dekagram oraz jak wykonać kalendarz. Poznają figury przestrzenne i symetryczne. Spróbują także odpowiedzieć na pytanie: czy trójkąt jest prostokątem?
Podręcznik do matematyki, podobnie jak wczoraj opublikowana druga część elementarza do edukacji zintegrowanej, można obejrzeć na stronie naszaszkola.men.gov.pl
Czytaj: MEN konsultuje drugą część darmowego podręcznika dla drugoklasistów>>>

- Treści, które proponujemy są bliskie życiu, mają wpływ na rozwijanie myślenia przyczynowo - skutkowego, rozumowania, analizowania i interpretowania danych. Bazujemy również na doświadczeniach pozaszkolnych uczniów, którzy, choć czasem nie potrafią ich nazwać, wykorzystują je w różnych sytuacjach, typowych i nietypowych – mówi Agata Ludwa, autorka podręcznika do matematyki.
MEN przypomina, źe 1 września 2015 r. drugoklasiści otrzymają w sumie osiem bezpłatnych elementarzy: cztery części podręcznika do edukacji zintegrowanej i cztery części podręcznika do matematyki.