"> - to nie zawsze najlepsze rozwiązanie dla malborskiej oświaty. Gdyby władze Malborka jako organ prowadzący, po uzyskaniu merytorycznego wsparcia, zechciały zainwestować siły w utworzenie liceum ogólnokształcącego w miejsce zlikwidowanego Gimnazjum nr 3 i włączyć perspektywiczne myślenie w sferze edukowania malborskiej młodzieży, antyreforma MEN nie poczyniłaby takich negatywnych skutków, które dotkną wielu uczniów." - piszą w liście skierowanym do władz miasta - "Warto dokładnie przyjrzeć się planom i zastanowić się, czy to na pewno dobry kierunek. Argumentują, że uczniowie placówki osiągają ponadprzeciętne wyniki w olimpiadach przedmiotowych oraz w zawodach sportowych.
Dodająe, że na jakość nauczania w placówce miała wpływ działalność dyrektora szkoły, który za swoją pracę otrzymał tytuł Super Dyrektora Szkoły 2016.
- Stworzył wraz ze swoim zespołem kulturę szkoły, która stymuluje do rozwoju i współpracy, uwrażliwia na różnorodne potrzeby dzieci i dorosłych, jest otwarta na współpracę międzyszkolną oraz międzynarodową. Towarzyszy na co dzień uczniom, nauczycielom, rodzicom i społeczności lokalnej, dzieląc się własną pasją i zainteresowaniami, stawiając sobie i innymi wyzwania, które wymagają odwagi i ciekawości poznawania ludzi i świata – mówiła dr hab. Małgorzata Żytko, prof. UW, kierownik Katedry Edukacji Szkolnej i Kształcenia Nauczycieli Uniwersytetu Warszawskiego, przewodnicząca Kapituły Konkursu Super Dyrektor, uzasadniając jej werdykt.
Źródło: malbork.naszemiasto.pl, stan z dnia 12 grudnia 2016 r.
Wybrano Super Dyrektora Szkoły i Super Dyrektora Przedszkola>>