Szkolenie online Środki odwoławcze od decyzji o przekształceniu umów cywilnoprawnych w umowy o pracę 7 lipca | 14:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Kierownictwo MS naradzało się szefami zakładów poprawczych

Funkcjonowanie zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich, a także resocjalizacja nieletnich były tematami dorocznej narady nadzorczej kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości z dyrektorami tych placówek.

W naradzie, która odbyła się w dniach 5-7 października 2015 r. w Serocku, wziął udział sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń, pełnomocnik ministra sprawiedliwości ds. konstytucyjnych praw rodziny Anna Andrzejewska oraz dyrektor Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji, Mirosław Przybylski.

Z gościnnym wykładem na temat resocjalizacji nieletnich w świetle nowej polityki karnej wystąpił rektor Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium prof. Marek Konopczyński. Natomiast kwestie finasowania zakładów dla nieletnich przedstawiła naczelnik wydziału Budżetu Departamentu Budżetu i Efektywności Finansowej Anna Burczenik.

Polecamy: Konferencja Psychologiczno-Pedagogiczna „Fakty i mity w pracy psychologa i pedagoga>>>

Zastępca dyrektora Departamentu Wykonania Orzeczeń i Probacji Jolanta Zagajewska oraz sędziowie i wizytatorzy Wydziału III Wykonania Orzeczeń Rodzinnych i Nieletnich omówili spostrzeżenia, uwagi i zalecenia dotyczące sprawowanego nadzoru zwierzchniego i pedagogicznego.

W trzecim dniu obrad w naradzie wzięli również udział przedstawiciele Krajowego Mechanizmu Prewencji z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy dokonali analizy wyników i zaleceń z wizytacji przeprowadzonych przez KMP w zakładach dla nieletnich.

Violetta Konarska-Wrzosek
Prawny system postępowania z nieletnimi w Polsce>>>

Polecamy książki oświatowe