- Zachęcamy rodziców i nauczycieli, a także dzieci, które się przygotowują do pójścia do szkoły, aby spojrzały na podręcznik. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii – podkreśla Joanna Kluzik-Rostkowska, minister edukacji narodowej."
Z opublikowanej dzisiaj części, uczniowie pierwszych klas korzystać będą przez kolejne trzy miesiące roku szkolnego (grudzień, styczeń, luty; z pierwszej części – wrzesień, październik, listopad).

- W drugiej części dzieci odnajdą znajome osoby - koleżanki i kolegów poznanych w poprzedniej części naszego Elementarza. Z tą częścią podręcznika spędzą zimowe miesiące - grudzień, styczeń i luty. Znów będą czytać, liczyć, badać, dociekać, książkowi przyjaciele pomogą im zrozumieć otaczający świat. Poznają kolejne opowiadania, bajki, komiks – mówi Maria Lorek. – Dzieci wybiorą się - tym razem - na zimowy spacer do lasu. Przeprowadzą ciekawe eksperymenty. Pragniemy, by czas spędzony z Elementarzem był dla nich wielką i piękną przygodą, i by z radością oczekiwali na jego trzecią część – tłumaczy Maria Lorek, autorka podręcznika. Z książki pierwszoklasiści uczyć się będą języka polskiego, matematyki, przyrody i wiedzy społecznej. Do podręcznika dołączony zostanie także poradnik dla nauczycieli.
MEN zapowiedziało, że pozostałe części książki (ma się składać z czterech) zostaną opublikowane w trakcie wakacji. Materiały znaleźć można tutaj>>

Polecamy: Maria Lorek: rządowy podręcznik to szansa na zmianę polskiej edukacji