Jak podkreśla GIODO w wyjaśnieniach, przedstawionych szablonów rejestrów nie należy traktować jako jedynych prawidłowych wzorów.

W tabeli można znaleźć przykłady prowadzenia rejestrów dotyczących rekrutacji pracowników, nauczycieli, przetwarzania danych w związku z prowadzeniem dziennika lekcyjnego oraz ewidencji uczniów.

Od 25 maja 2018 r. placówki oświatowe będą miały więcej obowiązków dotyczących ochrony danych osobowych, zmiany w tym zakresie wprowadzi unijne rozporządzenie w tej sprawie, tzw. RODO.

Jednym z głównych celów zmiany jest ułatwienie każdemu dostępu do jego danych osobowych, które gromadzą różne podmioty.

- Jeżeli szkoła ma już należycie przygotowaną dokumentację, nie taką "półkową", skądś przepisaną, tylko rzetelnie opracowaną analizę potrzeb, dobrze opisany proces przetwarzania danych i wdrożone zabezpieczenia oraz, co równie ważne, świadomy personel - to nie będzie to rewolucja, a płynne przejście na nowy system - podkreślała doktor Marlena Sakowska-Baryła w wywiadzie dla portalu.

Przykładowe szablony przygotowane przez GIODO znaleźć można tutaj>>

 

RODO. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Komentarz [PRZEDSPRZEDAŻ] RODO. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych. Komentarz>>