Dyrektor gimnazjum w Przejazdowie Artur Drabiuk poinformował, że zajęcia w szkole zostaną wznowione w środę. Powiedział, że przeprowadzone badania nie wykazały, co było przyczyną zasłabnięcia uczniów.
"Badania przeprowadzone zarówno w szpitalu jak i przez sanepid nie dały jasnej odpowiedzi co takiego się wydarzyło, że dzieci miały złe samopoczucie" – tłumaczył. Dodał, że "były osoby, które miały infekcje typu przeziębienie, angina, grypa, zapalenie zatok ale czy to się zbiegło w czasie, to trudno powiedzieć". Podejrzewa, że "prawdopodobnie mogła to być kwestia jakiegoś wirusa".
Wyjaśnił, że zostało zbadane powietrze wewnątrz szkoły jak i na zewnątrz oraz woda, zarówno z sieci wodociągowej jak i z dystrybutorów znajdujących się na terenie szkoły. "Badania wykluczyły jakiekolwiek zagrożenie" – podkreślił.
Z gimnazjum w Przejazdowie w czwartek około południa ewakuowano ponad 100 uczniów i pracowników szkoły, po tym, jak część z nich źle się poczuła. Uczniowie skarżyli się na osłabienie i wymioty. Do szpitali zgłosiło się w sumie 15 dzieci. Dyrektor podał, że w szpitalu było ok. 12 osób; z tej grupy część opuściła szpital już następnego dnia a część – po dwóch dniach.
"Do niedzieli wszyscy uczniowie byli już w domu i czują się bardzo dobrze" – powiedział. Poinformował, że zajęcia, które nie odbyły się, będę odrobione, m.in. w najbliższą sobotę. (PAP)

Ponad 100 osób ewakuowano z gimnazjum w Przejazdowie>>