- Pierwszy dzień naszej akcji zaczynamy od polecenia publikacji „NIEMAPA. Lasy Górnego Śląska”, przygotowanej przy współpracy z Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Katowicach. To bogato ilustrowana propozycja dla tych, którzy chcą wspólnie z dziećmi odkrywać otaczający ich świat – ciekawe miejsca, przyrodę i kulturę - informuje Anna Ostrowska, rzeczniczka MEN.

Co z urlopami, gdy skończy się społeczna izolacja?>>

.

Akcja MEN na wakacje

Tegoroczne wakacje różnią się od tych, które znamy z poprzednich lat. Ze względu na pandemię koronawirusa nie wszyscy uczniowie mogli wyjechać na upragniony wypoczynek. Niektórzy z nich spędzają wakacje w miejscu zamieszkania, wśród swoich najbliższych. Wiele rodzin musiało także zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe. Dlatego też chcielibyśmy wesprzeć uczniów i rodziców, przekazując im informacje o ciekawych i wartościowych inicjatywach, takich jak:

  •     warsztaty, zajęcia i inne działania realizowane on-line,
  •     wydarzenia sportowe,
  •     przedsięwzięcia kulturalne.

 

Będziemy również polecać strony i serwisy internetowe, które mogą być inspiracją do zorganizowania ciekawej wycieczki czy aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu - deklaruje MEN. I dodaje, że w akcji nie zabraknie także informacji związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku oraz z działaniami służb ratunkowych w tym zakresie. - Chcielibyśmy każdego dnia przekazywać za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych i strony internetowej konkretną rekomendację dotyczącą serwisu internetowego, wydarzenia, zajęć on-line czy przedsięwzięcia kulturalnego z oznaczeniem hasła #Dobre wakacje - czytamy w oświadczeniu resortu.