Czytaj: Zalewska do Parlamentu Europejskiego, będzie nowy minister >>

Dariusz Piontkowski urodził się w 1964, roku, jest absolwentem historii na Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku (1988) ukończył także menedżerskie studia podyplomowe w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku (1996) oraz zarządzanie kadrami w administracji publicznej w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku (2001) i zarządzanie oświatą na Uniwersytecie w Białymstoku (2001).

Pracował jako nauczyciel w białostockim I Liceum Ogólnokształcącym, gdzie uczył historii i wiedzy o społeczeństwie.

 

Działalność polityczną rozpoczął w 1990 r., wstępując do Porozumienia Centrum. W 1994 r. po raz pierwszy zostałem radnym Rady Miejskiej Białegostoku. W maju 2007 r. został radnym Sejmiku Województwa Podlaskiego. Gdy Prawo i Sprawiedliwość w koalicji z PSL powołało zarząd województwa, w latach 2007-2008 pełnił funkcję marszałka podlaskiego. W 2015 roku z powodzeniem ubiegał się o poselską reelekcję (dostał 28 378 głosów).

W lutym 2019 roku został przewodniczącym struktur PiS w województwie podlaskim.

 

Będzie kontynuacja

-  Przecież jesteśmy w trakcie tej wielkiej zmiany systemowej, programowej. Ona ciągle trwa. Nie będziemy oczywiście tego zmieniali, szkoła nie lubi rewolucji, które odbywają się zbyt często. Reforma obejmuje kolejne roczniki, wkracza w tej chwili do szkoły średniej. Mamy też za chwilę wielką reformę szkolnictwa zawodowego, która jest bardzo istotna, choćby ze względu na to, co się dzieje na naszym rynku pracy –mówił, obejmując w czerwcu kadencję - Więc my tutaj będziemy kontynuowali pracę, aby edukacja naszych dzieci była na jak najwyższym poziomie, aby nauczyciele byli zadowoleni z pracy, a jednocześnie, by efekty ich pracy były jak najlepsze, aby kolejne pokolenia Polaków były dobrze przygotowane do dorosłego życia, były dobrze wychowane, były nadal patriotami, żeby kochali Polskę – mówił minister.