- Jesteś rodzicem i chcesz, żeby twoje dziecko zawsze było bezpieczne. Tylko jak to zrobić, kiedy świat realny miesza się z wirtualnym? W domu wspólnie ustalamy zasady gry. W szkole o bezpieczeństwo dzieci w sieci dba OSE. Ogólnopolska Sieć Edukacyjna to szybki, bezpieczny i bezpłatny internet. I nie tylko! – mówi ambasador akcji, aktor Paweł Małaszyński w spocie, który udostępniono od czwartku.

Czytaj:​ Zagórski: Szkoły wkrótce z szybkim internetem i narzędziami do blokowania szkodliwych treści>>

 

NASK uruchamia platformę edukacyjną

W ramach kampanii NASK poleca portal OSE IT Szkoła (https://it-szkola.edu.pl/) – platformę edukacyjną z dostępem do ponad 200 bezpłatnych materiałów i kursów e learningowych. Szkolenia z zakresu m.in. bezpiecznego korzystania z internetu, sztucznej inteligencji, programowania czy baz danych skierowane są zarówno do uczniów, jak i nauczycieli.

W ramach OSE NASK stworzyła też bezpłatną aplikację mOchrona, która wspiera rodziców w zapewnieniu dzieciom bezpieczeństwa w sieci. Ułatwia ustalanie reguł korzystania z internetu i daje dostęp do informacji o aktywności dziecka na urządzeniu.

Kampania przygotowana została w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK pod nadzorem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i wspófinansowana z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC) na lata 2014–2020.