15 października wystartowała II edycja największego konkursu wiedzy HR w Polsce. Konkurs "Top Menedżer HR pod patronatem Altkom Akademia" pozwala sprawdzić swoje kompetencję w zakresie szerokiego pojęcia zarządzania zasobami ludzkimi. Na najlepszego uczestnika czeka Seat Ibiza.

I etap konkursu, którym są sprawdzian wiedzy z zakresu HR i test kompetencyjny potrwa do połowy stycznia 2010 roku. Organizatorami akcji są dziennik Rzeczpospolita oraz branżowy miesięcznik skierowany do HR - "Personel Plus".

Testy dostępne są na stronie http://www.personelplus.pl/konkurs. Do stycznia, co miesiąc pojawi się nowy test, do II etapu kwalifikować będzie wynik najlepiej wypełnionego zadania. Test zawiera pytania przekrojowe z różnych dziedzin ZZL, od prawa pracy, przez znajomość technik społecznych, po procedury rekrutacyjne. W konkursie mogą wziąć udział specjaliści i menedżerowie działów personalnych, dyrektorzy personalni, a także kadra menedżerska średniego i wyższego szczebla, która w codziennych obowiązkach ma do czynienia z zarządzaniem zespołem.

Celem konkursu jest promowanie wiedzy z zakresu HR oraz poszukiwanie talentów pośród polskiej kadry menedżerskiej. Co prawda konkurs dotyczy zarządzania zasobami ludzkimi, ale sprawdzić się w nim mogą także menedżerowie o innym profilu specjalizacji, ponieważ pytania w testach online są przekrojowe - mówi Rafał Broniarek, redaktor naczelny "Personelu Plus"

Grupa najlepszych 100 uczestników przystąpi do II etapu w styczniu 2010. Finał odbędzie się w końcu marca przyszłego roku.