Trzeciego stycznia 2012 r. Weight Watchers International, Inc. (tłum. Strażnicy Wagi) ogłosiło partnerstwo z American Express i z NYSE Euronext.

Partnerstwo ma polegać na wprowadzeniu w wymienionych firmach innowacyjnych programów prozdrowotnych, które pomogą pracownikom stracić wagę i lepiej dbać o swoje zdrowie i figurę.

Jak dotąd American Express jest uważane za korporację, która najbardziej dba o promowanie zdrowego trybu życia wśród swoich pracowników.

W związku z partnerstwem z WWI, Firma zgodziła się pokryć 100% kosztów udziału w rocznych meetingach Waight Watchers. American Express zapłaci także 50% za członków rodzin pracowników, którzy będą chcieli dołączyć do programu.

Natomiast firma NYSE Euronext włączy Waight Watchers do swojego programu Wellness oraz pokryje 50% kosztów za roczny program meetingów WWI dla swoich pracowników.

Niestety, problem otyłości pracowników w USA jest wciąż bardzo widoczny.

Jak wynika z badań, otyły pracownik jest dla pracodawcy zazwyczaj znacznie większym kosztem niż jego zdrowy kolega. Pracownicy otyli częściej korzystają ze zwolnień lekarskich i cierpią na choroby przewlekłe niż tzw. pracownicy, którzy mieszczą się w normie wagowej.

Więcej: www.globalhrnews.com/story.asp?sid=1452

Źródło: www.globalhrnews.com