Raport przygotowany przez Great Place To Work, międzynarodową organizację badającą zadowolenie pracowników z miejsca pracy, wskazuje, że Adecco jest najlepszym pracodawcą z sektora usług profesjonalnych i pośrednictwa pracy oraz siódmym najlepszym pracodawcą na świecie.

Pracownicy wskazywali poczucie sensu oraz bycia potrzebnym, jako kluczową korzyść ze współpracy z Adecco. Chwalili także otwartość firmy, przejrzyste zasady współpracy, mało formalną atmosferę oraz możliwości rozwoju, które oferuje ten pracodawca.

- To dla nas bardzo duże wyróżnienie, zwłaszcza ze względu na specyfikę naszej branży i profilu działalności – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland. Podkreśla, że lista najlepszych pracodawców zdominowana jest przez spółki IT i wysokich technologii – Zupełnie innym wyzwaniem jest zapewnienie optymalnych warunków rozwoju i wzrostu stosunkowo wąskiej grupie specjalistów i inżynierów, a innym dbanie o rozwój i dobro różnorodnej pod względem wykształcenia, doświadczenia i podejścia do życia kadry, zarówno stałej jak i tymczasowej.

Aby znaleźć się na międzynarodowej liście najlepszych pracodawców, firma musi zostać wymieniona w przynajmniej 5 narodowych listach, zatrudniać przynajmniej 5 tys. pracowników na świecie, z czego przynajmniej 40 proc. poza krajem, z którego się wywodzi. Ranking otwiera Google. Na wysokich miejscach znajdują się także takie firmy jak SAS Institute (branża IT, 2 miejsce), Dell (4 miejsce, firma IT) oraz W.L.Gore & Associates (3 miejsce, sektor produkcji) i Dailmer Financial Services (sektor finansowy, 5 miejsce).

Firma wyprzedziła na światowej liście zarówno wiele firm IT (między innymi Cisco i Adobe), jak i giganta finansowego American Express i międzynarodową firmę consultingową EY (dawne Ernst&Young). Adecco zostało wymienione na listach najlepszych pracodawców w Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Danii, Niemczech, Włoszech, Luksemburgu, Norwegii, Hiszpanii, Szwecji i Holandii. Adecco zostało także uznane za 5 najlepsze miejsce pracy w całej Europie.

- Wysokie miejsce w światowych i lokalnych rankingach jest potwierdzeniem, że nasza filozofia, według której najważniejsi i najcenniejsi są ludzie, to nie pusty frazes a praktyka, od najniższego do najwyższego szczebla w organizacji – wskazuje Anna Wicha. – Praca, zarówno stała jak i tymczasowa, to najważniejsze narzędzie, by uczynić świat lepszym. Nasi pracownicy to wiedzą, czują, że ich działania mają znaczenie. To oni są najważniejszą siłą i wartością w Adecco. My im tylko dajemy możliwości – podsumowuje.

Źródło: inf. pras. attentionmarketing, stan z dnia 4 listopada 2016 r.