Decyzja 2005/215/WE dotyczącej mianowania dziesięciu członków i sześciu zastępców członków Komitetu Regionów z Francji

DECYZJA RADY
z dnia 17 lutego 2005 r.
dotyczącej mianowania dziesięciu członków i sześciu zastępców członków Komitetu Regionów z Francji

(2005/215/WE)

(Dz.U.UE L z dnia 16 marca 2005 r.)

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 263,

uwzględniając wniosek rządu Francji,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W dniu 22 stycznia 2002 r.(1) Rada przyjęła decyzję dotyczącą mianowania członków i zastępców członków Komitetu Regionów,

(2) Siedem stanowisk członków Komitetu Regionów zostało zwolnionych w wyniku wygaśnięcia kadencji Jeana-Pierre'a BAZINA (Jean-Pierre BAZIN) (FR), Marca BELLETA (Marc BELLET) (FR), Yannicka BODINA (Yannick BODIN) (FR), Mireille KERBAOL (FR), Roberta SAVY'EGO (Robert SAVY) (FR) i Jacques'a VALADE'A (Jacques VALADE) (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 9 kwietnia 2004 r. oraz Valéry'ego GISCARDA d'ESTAINGA (Valéry GISCARD d'ESTAING), o czym Rada została powiadomiona w dniu 7 sierpnia 2004 r.

Jedno stanowisko członka Komitetu Regionów zostało zwolnione z powodu śmierci Claude'a GIRARDA (Claude GIRARD) (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 9 kwietnia 2004 r.

Dwa stanowiska członków Komitetu Regionów zostały zwolnione w wyniku złożenia rezygnacji przez Philippe'a RICHERTA (Philippe RICHERT) (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 11 listopada 2004 r. oraz przez Augustina BONREPAUX (Augustin BONREPAUX) (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 22 grudnia 2004 r.

Trzy stanowiska zastępców członków Komitetu Regionów zostały zwolnione w wyniku wygaśnięcia kadencji Nicole GUILHAUDIN (FR), Alaina PERELLE'A (Alain PERELLE) (FR) oraz Marie-Françoise JACQ (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 9 kwietnia 2004 r.

Trzy stanowiska zastępców członków Komitetu Regionów zostały zwolnione w wyniku złożenia rezygnacji ze stanowiska przez Claudy'ego LEBRETONA (Claudy LEBRETON) (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 13 października 2004 r., przez Mireille LACOMBE (FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 22 grudnia 2004 r. oraz przez Ambroise'a GUELLECA (Ambroise GUELLEC)

(FR), o czym Rada została powiadomiona w dniu 19 stycznia 2005 r.

PRZYJMUJE NINIEJSZĄ DECYZJĘ:

Artykuł

Niniejszym mianuje się następujące osoby:

a) na stanowiska członków Komitetu Regionów:

Camille de ROCCA SERRA

Président de l'assemblée territoriale Corse

Raymond FORNI

Président du conseil régional de Franche-Comté

Mireille LACOMBE

Conseillère générale du Puy-de-Dôme

Jean-Yves LE DRIAN

Président du conseil régional de Bretagne

Martin MALVY

Président du conseil régional Midi-Pyrénées

Raymond MARIGNE

Vice-président du conseil général des Hautes-Alpes

Daniel PERCHERON

Président du conseil régional du Nord-Pas-de-Calais

Alain ROUSSET

Président du conseil régional d'Aquitaine

Michel THIERS

Vice-président du conseil général du Rhône

Adrien ZELLER

Président du conseil régional d'Alsace

b) na stanowiska zastępców członków Komitetu Regionów:

Jacques AUXIETTE

Président du conseil régional des Pays-de-la-Loire

Pierre BERTRAND

Vice-président du conseil général du Bas-Rhin

Charles JOSSELIN

Vice-président du conseil général des Côtes d'Armor

Jean-Jacques LOZACH

Président du conseil général de la Creuse

Nathalie MANET

Conseillère régionale d'Aquitaine

Jean-Vincent PLACE

Conseiller régional de l'Île-de-France

na czas pozostający do końca kadencji, czyli do dnia 25 stycznia 2006 r.

Sporządzono w Brukseli, dnia 17 lutego 2005 r.

W imieniu Rady
J.-C. JUNCKER
Przewodniczący

______

(1) Dz.U. L 24 z 26.1.2002, str. 38.

Zmiany w prawie

Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024