Zaproszenie do zgłaszania kandydatur - Dyrektor generalny ds. pracowniczych i finansowych.

ZAPROSZENIE DO ZGŁASZANIA KANDYDATUR

Dyrektor generalny ds. pracowniczych i finansowych

(2014/C 116 A/02)

(Dz.U.UE C z dnia 16 kwietnia 2014 r.)

Wkrótce będzie istniał wakat na stanowisku dyrektora generalnego (w grupie zaszeregowania AD 15-AD 16) ds. pracowniczych i finansowych w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu. Stanowisko to zostanie obsadzone na podstawie art. 29 ust. 2 Regulaminu pracowniczego urzędników Unii Europejskiej.

CHARAKTER ZADAŃ

Osoba, która obejmie to stanowisko, będzie odpowiedzialna, pod bezpośrednim zwierzchnictwem Sekretarza Trybunału, za koordynację i zarządzenie Dyrekcją Generalną ds. Pracowniczych i Finansowych.

Ta Dyrekcja Generalna, która liczy około 100 osób, składa się z dwóch dyrekcji.

Jedna z nich jest odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi. Zapewnia ona w szczególności przeprowadzenie rekrutacji pracowników, zarządzanie stanowiskami i przebiegiem kariery, ustalenie praw związanych z wynagrodzeniem, zarządzanie prawami określonymi w regulaminie pracowniczym, ustalenie praw emerytalnych, zarządzanie różnymi formami organizacji pracy, administrowanie spraw o charakterze medycznym i medyczno-socjalnym, ustalanie i wypłatę wynagrodzenia, wyliczanie i zwrot kosztów podróży służbowych, określanie i realizację programu kształcenia zawodowego.

Druga dyrekcja, czyli Dyrekcja ds. Budżetu i Spraw Finansowych ma dwa główne obszary działalności. Z jednej strony, do jej zadań należy przygotowanie, negocjacje i monitorowanie budżetu, kontrola operacji związanych z wykonaniem budżetu oraz zapewnienie pomocy i doradztwa w zakresie kontroli wewnętrznej i zarządzania finansami (w szczególności w odniesieniu do zamówień publicznych). Z drugiej strony, jest ona odpowiedzialna za księgowość, przygotowanie i przedstawienie sprawozdania finansowego, zarządzanie środkami finansowymi i płatnościami, za zapewnienie wsparcia dla administratorów środków w korzystaniu przez nich z programu księgowego i finansowego.

WYMAGANIA

Kandydaci muszą:

-
posiadać wyższe wykształcenie uniwersyteckie poświadczone dyplomem;
-
wykazywać się zdolnością w zakresie kierowania i koordynowania pracami dużej jednostki administracyjnej;
-
posiadać wiedzę i bogate doświadczenie zawodowe w dziedzinach, których dotyczy funkcjonowanie dyrekcji generalnej;
-
posiadać gruntowną znajomość jednego z języków urzędowych Unii Europejskiej oraz odpowiednią znajomość innego języka urzędowego Unii. Zważywszy na charakter służby, konieczna jest dobra znajomość języka angielskiego i francuskiego.

ZGŁASZANIE KANDYDATUR

Kandydatury na to stanowisko należy kierować wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: DGPF-CURIA@curia.europa.eu najpóźniej do dnia 15 maja 2014 r. do godz. 18.00 czasu luksemburskiego. Do zgłoszeń należy dołączyć szczegółowy życiorys wraz z wszystkimi koniecznymi dokumentami. Kandydaci są proszeni także o załączenie do swej kandydatury nieprzekraczającego pięciu stron pisma przedstawiającego wizję sprawowania przez nich tej funkcji oraz wskazującego powody, dla których ich zdaniem kwalifikują się oni do objęcia tego stanowiska.

Luksemburg, dnia 1 kwietnia 2014 r.

Zmiany w prawie

Powstańcy nie zapłacą podatku dochodowego od nagród

Minister finansów zaniecha poboru podatku dochodowego od nagród przyznawanych w 2024 roku powstańcom warszawskim oraz ich małżonkom. Zgodnie z przygotowanym przez resort projektem rozporządzenia, zwolnienie będzie dotyczyło nagród przyznawanych przez radę miasta Warszawy od 1 stycznia do końca grudnia tego roku.

Monika Pogroszewska 06.05.2024
Data 30 kwietnia dla wnioskodawcy dodatku osłonowego może być pułapką

Choć ustawa o dodatku osłonowym wskazuje, że wnioski można składać do 30 kwietnia 2024 r., to dla wielu mieszkańców termin ten może okazać się pułapką. Datą złożenia wniosku jest bowiem data jego wpływu do organu. Rząd uznał jednak, że nie ma potrzeby doprecyzowania tej kwestii. A już podczas rozpoznawania poprzednich wniosków, właśnie z tego powodu wielu mieszkańców zostało pozbawionych świadczeń.

Robert Horbaczewski 30.04.2024
Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024