Ogłoszenie o otwartym konkursie: pracownik ds. zasobów ludzkich - Nr referencyjny: EF/TA/09/09.

OGŁOSZENIE O OTWARTYM KONKURSIE: PRACOWNIK DS. ZASOBÓW LUDZKICH

NR REFERENCYJNY: EF/TA/09/09

(2009/C 189 A/01)

(Dz.U.UE C z dnia 12 sierpnia 2009 r.)

Europejska Fundacja na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) z siedzibą w Dublinie (Irlandia) zamierza zatrudnić pracownika ds. zasobów ludzkich.

Wyłoniony(-a) kandydat(-ka) będzie podlegać kierownikowi ds. zasobów ludzkich i będzie odpowiadać za:

– administrowanie miesięczną listą płac,

– administrowanie comiesięcznym przekazywaniem i uzgadnianiem składek na ubezpieczenia społeczne, podatków i opłaty specjalnej na rzecz Komisji,

– administrowanie regulaminem pracowniczym oraz warunkami zatrudnienia dla całego personelu,

– organizowanie procedur przetargowych oraz administrowanie umowami o świadczenie usług (np. catering, usługi prawne, usługi medyczne),

– administrowanie budżetem na zasoby ludzkie (tytuł 1),

– wsparcie oraz uczestnictwo w rekrutacji pracowników,

– administrowanie rocznym programem awansów,

– inne powierzone obowiązki i zadania.

Ponadto wyłoniony(-a) kandydat(-ka) będzie pomagać w:

– opracowywaniu strategii w dziedzinie zasobów ludzkich,

– analizie systemów i metod pracy oraz przygotowywaniu/wdrażaniu zaleceń mających na celu zwiększenie skuteczności,

– dostarczaniu informacji i porad kierownictwu i pracownikom, - organizowaniu i realizacji programów szkoleniowych,

– utrzymaniu strony intranetowej i baz danych zasobów ludzkich.

Konkurs jest przeznaczony dla kandydatów, którzy:

– są obywatelami jednego z państw członkowskich Unii Europejskiej,

– posiadają pełne prawa obywatelskie,

– mają uregulowany stosunek do służby wojskowej,

– mogą przedstawić referencje poświadczające predyspozycje do wykonywania wymienionych obowiązków,

– posiadają bardzo dobrą znajomość jednego języka urzędowego Unii Europejskiej i zadowalającą znajomość innego języka Unii, w tym doskonałą znajomość języka angielskiego, który jest głównym językiem Eurofound; biegła znajomość języka francuskiego będzie dodatkowym atutem,

– mają co najmniej wykształcenie średnie potwierdzone dyplomem dającym możliwość ubiegania się o przyjęcie na wyższe uczelnie,

– mają kwalifikacje zawodowe w zarządzaniu zasobami ludzkimi lub powiązanych dziedzinach (np. księgowość, administrowanie przedsiębiorstwem, psychologia, prawo, rozwój organizacji itp.),

– mają co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej trzy lata w kadrach, dziale zasobów ludzkich lub powiązanych obszarach.

Wyłoniony(-a) kandydat(-ka) zostanie zatrudniony(-a) w grupie funkcyjnej AST, stopień zaszeregowania 4, jako pracownik czasowy z umową na czas nieokreślony.

Pełny opis stanowiska i procedury składania podań i selekcji można pobrać z następującej strony internetowej Eurofound z ogłoszeniami o pracy: www.eurofound.europa.eu/about/vacancies/. Kandydaci powinni uważnie zapoznać się z ogłoszeniem o pracy, ponieważ niekompletne zgłoszenia zostaną odrzucone.

Wszystkie zgłoszenia należy składać przy użyciu oficjalnego formularza zgłoszeniowego, który również można pobrać ze strony internetowej.

Ostateczny termin składania zgłoszeń: 11 września 2009 r.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024