(Tekst mający znaczenie dla EOG)
(2007/C 157/09)
(Dz.U.UE C z dnia 10 lipca 2007 r.)
1. Cele i opis
Komisja Europejska przyjęła program prac oraz zaproszenie do składania wniosków w ramach realizacji programu "Bezpieczniejszy Internet Plus"(1).
Niniejsze zaproszenie dotyczy wniosków obejmujących następujące działania:
1. Zwalczanie nielegalnych treści
1.1 Zintegrowana sieć: numery interwencyjne pozwalające na zgłaszanie nielegalnych treści
1.2 Zintegrowana sieć: koordynator numeru interwencyjnego
1.3 Projekty celowe: wzmocnienie analizy nielegalnego materiału przez organy egzekwowania prawa
1.4 Sieć tematyczna: ułatwianie współpracy między organami egzekwowania prawa w Europie i na arenie międzynarodowej
2. Blokowanie niechcianych i szkodliwych treści
Nie przewidziano zaproszenia do składania wniosków dla nowych działań w ramach tego kierunku działania w 2007 r.
3. Promowanie bezpieczniejszego otoczenia
3.1 Sieć tematyczna: sieć organizacji pozarządowych dla ochrony dzieci w Internecie
4. Podnoszenie świadomości
4.1 Zintegrowana sieć: ośrodki odpowiedzialne za podnoszenie świadomości
4.2 Zintegrowana sieć: koordynator ośrodka odpowiedzialnego za podnoszenie świadomości
4.3 Zintegrowana sieć: telefoniczne linie zaufania, gdzie dzieci mogą zgłosić obawy związane z nielegalnymi albo szkodliwymi treściami oraz nieprzyjemne i wywołujące strach doświadczenia związane z używaniem technologii sieciowych.
2. Kwalifikujący się wnioskodawcy
W zaproszeniu do składania wniosków w ramach niniejszego programu prac mogą brać udział wszystkie osoby prawne mające siedzibę w państwach czlonkowskich. Mogą w nim uczestniczyć także osoby prawne mające siedzibę w państwach EFTA, które są stronami Porozumienia EOG (Norwegia, Islandia, Lichtensztain).
Ponadto w zaproszeniu mogą brać udział osoby prawne mające siedzibę w Turcji, Chorwacji i Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii(2). Jeżeli wnioski przedstawione przez osoby prawne z tych krajów zostaną wybrane do sfinansowania, umowa o grant zostanie podpisana tylko, jeżeli dany kraj podjął konieczne środki do przyłączenia się do programu, poprzez podpisanie umowy dwustronnej. Aktualne informacje dotyczące krajów biorących udział w programie są dostępne na stronie internetowej programu: http://ec. europa.eu/saferinternet.
Osoby prawne mające siedzibę w krajach trzecich oraz organizacje międzynarodowe mogą uczestniczyć we wszystkich projektach, na ich własny koszt.
3. Budżet
Całkowity budżet indykatywny dostępny dla niniejszego zaproszenia wynosi 11,51 mln EUR wkładu Wspólnoty w ramach budżetu na rok 2007.
4. Termin zgłoszeń
Termin wpłynięcia wniosków do Komisji upływa w dniu 22 października 2007 r. o godzinie 17:00 (czasu obowiązującego w Luksemburgu).
5. Dalsze informacje
Pełny tekst zaproszenia do składania wniosków oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są pod następującym adresem internetowym: http://ec.europa.eu/saferinternet
Wszystkie wnioski muszą spełniać specyfikacje i warunki opisane w pełnej wersji zaproszenia do składania wniosków, w programie prac oraz w przewodniku dla wnioskodawców, które są dostępne w języku angielskim na stronach internetowych Komisji, pod podanym wyżej adresem internetowym. Znajdują się tam również informacje na temat sposobu przygotowania i składania wniosków.
Ocena wniosków będzie dokonywana w oparciu o zasady przejrzystości i równego traktowania. Oceny dokona Komisja, z pomocą ekspertów zewnętrznych. Złożone wnioski będą oceniane według kryteriów określonych w programie prac dla "Bezpieczniejszego Internetu Plus" na rok 2007.
Wszystkie wnioski otrzymane przez Komisję Europejską będą traktowane z zachowaniem ścisłej poufności.
______
(1) Decyzja nr 854/2005/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 11 maja 2005 r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspólnotowego na rzecz promowania bezpieczniejszego korzystania z Internetu i nowych technologii sieciowych (Dz.U. L 149 z 11.6.2005, str. 1).
(2) Układ o Stabilizacji i Stowarzyszeniu pomiędzy Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi z jednej strony, a Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii z drugiej strony (Dz.U. L 84 z 20.3.2004, str. 13). Protokół do Układu o Stabilizacji i Stowarzyszeniu pomiędzy Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi z jednej strony, a Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii z drugiej strony dotyczący umowy ramowej pomiędzy Wspólnotą Europejską i Byłą Jugosłowiańską Republiką Macedonii w sprawie ogólnych zasad udziału Byłej Jugosłowiańskiej Republikii Macedonii w programach Wspólnoty (Dz.U. L 92 z 22.7.2005, str. 23).
W ciągu pierwszych 5 miesięcy obowiązywania mechanizmu konsultacji społecznych projektów ustaw udział w nich wzięły 24 323 osoby. Najpopularniejszym projektem w konsultacjach była nowelizacja ustawy o broni i amunicji. W jego konsultacjach głos zabrało 8298 osób. Podczas pierwszych 14 miesięcy X kadencji Sejmu RP (2023–2024) jedynie 17 proc. uchwalonych ustaw zainicjowali posłowie. Aż 4 uchwalone ustawy miały źródła w projektach obywatelskich w ciągu 14 miesięcy Sejmu X kadencji – to najważniejsze skutki reformy Regulaminu Sejmu z 26 lipca 2024 r.
24.04.2025Senat bez poprawek przyjął w środę ustawę, która obniża składkę zdrowotną dla przedsiębiorców. Zmiana, która wejdzie w życie 1 stycznia 2026 roku, ma kosztować budżet państwa 4,6 mld zł. Według szacunków Ministerstwo Finansów na reformie ma skorzystać około 2,5 mln przedsiębiorców. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzaja Dudy.
23.04.2025Rada Ministrów przyjęła we wtorek, 22 kwietnia, projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze, przedłożony przez minister przemysłu. Chodzi o wyznaczenie podmiotu, który będzie odpowiedzialny za monitorowanie i egzekwowanie przepisów w tej sprawie. Nowe regulacje dotyczą m.in. dokładności pomiarów, monitorowania oraz raportowania emisji metanu.
22.04.2025Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął przepisy zmieniające rozporządzenie w sprawie zakazu stosowania materiału siewnego odmian kukurydzy MON 810, przedłożone przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Celem nowelizacji jest aktualizacja listy odmian genetycznie zmodyfikowanej kukurydzy, tak aby zakazać stosowania w Polsce upraw, które znajdują się w swobodnym obrocie na terytorium 10 państw Unii Europejskiej.
22.04.2025Od 18 kwietnia policja oraz żandarmeria wojskowa będą mogły karać tych, którzy bez zezwolenia m.in. fotografują i filmują szczególnie ważne dla bezpieczeństwa lub obronności państwa obiekty resortu obrony narodowej, obiekty infrastruktury krytycznej oraz ruchomości. Obiekty te zostaną specjalnie oznaczone.
17.04.2025Kompleksową modernizację instytucji polskiego rynku pracy poprzez udoskonalenie funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia oraz form aktywizacji zawodowej i podnoszenia umiejętności kadr gospodarki przewiduje podpisana w czwartek przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa z dnia 20 marca 2025 r. o rynku pracy i służbach zatrudnienia. Ustawa, co do zasady, wejdzie w życie pierwszego dnia miesiąca następującego po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.
11.04.2025Identyfikator: | Dz.U.UE.C.2007.157.13 |
Rodzaj: | Ogłoszenie |
Tytuł: | Zaproszenie do składania wniosków w ramach wieloletniego programu wspólnotowego na rzecz wspierania bezpieczniejszego korzystania z Internetu i nowych technologii sieciowych (Bezpieczniejszy Internet Plus). |
Data aktu: | 10/07/2007 |
Data ogłoszenia: | 10/07/2007 |