Wzory formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI 1
z dnia 29 grudnia 2006 r.
w sprawie wzorów formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego

Na podstawie art. 27a ust. 2 ustawy z dnia 22 stycznia 2004 r. o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina (Dz. U. Nr 34, poz. 292, z późn. zm. 2 ) zarządza się, co następuje:
§  1.
Określa się wzór formularzy deklaracji:
1)
zbiorów winogron, stanowiący załącznik nr 1 do rozporządzenia;
2)
produkcji i dostarczanych do obowiązkowej destylacji ilości produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego, stanowiący załącznik nr 2 do rozporządzenia;
3)
zapasów:
a)
moszczu gronowego,
b)
zagęszczonego moszczu gronowego,
c)
rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz
d)
wina gronowego

- stanowiący załącznik nr 3 do rozporządzenia.

§  2.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK Nr  1

WZÓR

Deklaracja zbiorów winogron na 200.../200...

wzór

Tabela 1a

Lokalizacja uprawy własnej winorośli, z której zostały pozyskane winogrona przeznaczone do wyrobu wina gronowego
lp. województwo powiat gmina dane dotyczące działki ewidencyjnej dane dotyczące działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli1)
nazwa obrębu ewidencyjnego numer arkusza mapy numer działki ewidencyjnej powierzchnia działki ewidencyjnej (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku) oznaczenie działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli2) powierzchnia działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej, na której znajduje się uprawa winorośli (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)3)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
RAZEM

Tabela 1b

Winogrona przeznaczone do wyrobu wina gronowego pozyskane z działek rolnych, o których mowa w tabeli 1a
lp.4) całkowita ilość zebranych winogron pozyskanych z tej uprawy winorośli (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala) ilość zebranych winogron przerobionych przez składającego deklarację (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala) ilość zebranych winogron sprzedanych przez składającego deklarację (podać w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)
białe czerwone i różowe białe czerwone i różowe białe czerwone i różowe
1 2 3 4 5 6 7
RAZEM

Tabela 2a

Lokalizacja winorośli, z której zostały pozyskane winogrona zakupione z przeznaczeniem do wyrobu wina gronowego
lp. województwo powiat gmina dane dotyczące podmiotu, od którego zakupiono winogrona5) dane dotyczące działki ewidencyjnej dane dotyczące działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli
nazwa obrębu ewidencyjnego numer arkusza mapy numer działki ewidencyjnej powierzchnia działki ewidencyjnej (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku) oznaczenie działki rolnej, na której znajduje się uprawa winorośli powierzchnia działki rolnej w granicach działki ewidencyjnej, na której znajduje się uprawa winorośli (podać w ha, z dokładnością do 3 miejsc po przecinku)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
RAZEM

Tabela 2b

Ilość winogron zakupionych z przeznaczeniem do wyrobu wina
lp.6) całkowita ilość zakupionych winogron (w kwintalach, z dokładnością do 1 kwintala)
białe czerwone i różowe razem
RAZEM

1) Działka rolna - rozumiana jako zwarty obszar gruntu rolnego, na którym jest prowadzona jedna uprawa winorośli.

2) Jeżeli działka ewidencyjna obejmuje więcej niż jedną działkę rolną, informacje zawarte w kol. 2-8 należy podać dla każdej działki rolnej znajdującej się w granicach działki ewidencyjnej.

3) Jeżeli działka rolna, na której uprawiana jest winorośl, znajduje się na więcej niż jednej działce ewidencyjnej, należy podać powierzchnię działki rolnej wraz z podaniem informacji zawartych w kol. 2-9.

4) Należy wypełnić dla wszystkich działek ewidencyjnych w takiej samej kolejności, w jakiej zostały opisane w tabeli 1a.

5) Należy podać imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, jego adres (miejscowość, nr domu, nr mieszkania, kod pocztowy), numer REGON oraz nr telefonu kontaktowego.

6) Należy wypełnić dla wszystkich działek ewidencyjnych w takiej samej kolejności, w jakiej zostały opisane w tabeli 2a.

ZAŁĄCZNIK Nr  2

WZÓR

Deklaracja produkcji i dostarczanych do obowiązkowej destylacji ilości produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego na 200../200..

wzór
Lp. Wina stołowe i moszcze do wyrobu win stołowych uzyskane z surowca w danym roku gospodarczym, posiadane w dniu sporządzenia deklaracji produkcji (podać w hektolitrach)3) Ilość produktów ubocznych powstałych przy wyrobie wina gronowego
Rodzaj Ilość Dane Wielkość moszcze wina Pozostałe dostarczone do obowiązkowej destylacji (podać z dokładnością do 1 hektolitra) wycofane w inny dozwolony sposób (podać z dokładnością do 1 hektolitra/

kilograma)

użytego surowca1) winogron zużytych do uzyskania produktu (podać w kwintalach) dotyczące dostawcy użytego surowca2) powierzchni uprawy winorośli, z której uzyskano surowiec (podać w ha) białe czerwone/różowe białe czerwone/różowe produkty (podać w hektolitrach)4)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

1) Należy podać odrębnie dla każdego z produktów zdefiniowanych w ust. 1-7 i 11 załącznika nr 1 do rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 z dnia 17 maja 1999 r. w sprawie wspólnej organizacji rynku wina (Dz. Urz. WE L 179 z 14.07.1999, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 26, str. 25, z późn. zm.).

2) Należy podać imię i nazwisko lub nazwę podmiotu, jego adres (miejscowość, nr domu, mieszkania, kod pocztowy); w przypadku zastosowania własnych surowców do wytworzenia wyrobu nie wypełnia się tej rubryki.

3) Należy podać łącznie moszcze zdefiniowane w ust. 2-6 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 1.

4) Należy podać produkty objęte wspólną organizacją rynku wina inne niż zadeklarowane w kol. 6 tabeli, z dokładnością do 1 hektolitra.

ZAŁĄCZNIK Nr  3

WZÓR

Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz wina gronowego na 200../200..

wzór

I. Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz wina gronowego wyprodukowanego z winogron pochodzących z upraw winorośli położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Zapasy win gronowych posiadane w dniu 31 lipca(podać w kwintalach) Zapasy moszczu posiadane w dniu 31 lipca (podać w hektolitrach) Razem zapasy moszczu
wino czerwone wino białe razem wino białe, czerwone i różowe zagęszczony moszcz gronowy rektyfikowany zagęszczony moszcz gronowy (podać w hektolitrach)
i różowe czerwony i różowy biały razem czerwony i różowy biały razem

II. Deklaracja zapasów moszczu gronowego, zagęszczonego moszczu gronowego, rektyfikowanego zagęszczonego moszczu gronowego oraz win gronowych przywiezionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Zapasy win gronowych posiadane w dniu 31 lipca

(podać w kwintalach)

Wino czerwone i różowe Wino białe Zapasy moszczu posiadane w dniu 31 lipca (podać w hektolitrach) Razem zapasy
Razem wino białe, czerwone zagęszczony moszcz gronowy rektyfikowany zagęszczony moszcz gronowy moszczu (podać w hektolitrach)
i różowe czerwony i różowy biały razem czerwony i różowy biały razem
Wino stołowe
Wino stołowe z oznaczeniem geograficznego miejsca pochodzenia1)
Wino wysokiej jakości produkowane w określonych regionach2)
Razem zapasy wina

III. Deklaracja zapasów win gronowych przywiezionych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z państw niebędących członkami Unii Europejskiej

Zapasy win gronowych bez oznaczenia przywiezionych z terytorium państw niebędących członkami Unii Europejskiej na dzień 31 lipca (podać w hektolitrach)
wino czerwone i różowe wino białe razem wino białe, czerwone i różowe

1) Wino stołowe, w którego oznakowaniu użyto jednego z oznaczeń geograficznego miejsca pochodzenia wymienionych w art. 28 rozporządzenia Komisji (WE) nr 753/2002 z dnia 29 kwietnia 2002 r. ustanawiającego niektóre zasady stosowania rozporządzenia Rady (WE) nr 1493/1999 odnośnie do opisu, oznaczania, prezentacji i ochrony niektórych produktów sektora wina (Dz. Urz. WE L 118 z 04.05.2002, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 35, str. 455).

2) Wino wysokiej jakości produkowane w określonych regionach, w którego oznakowaniu użyto jednego z oznaczeń geograficznego miejsca pochodzenia wymienionych w art. 29 i 30 rozporządzenia, o którym mowa w odnośniku 1.

1 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi kieruje działem administracji rządowej - rynki rolne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi (Dz. U. Nr 131, poz. 915).
2 Zmiany wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 96, poz. 959 i Nr 173, poz. 1808 oraz z 2006 r. Nr 171, poz. 1225 i Nr 208, poz. 1541.

Zmiany w prawie

Rząd chce zmieniać obowiązujące regulacje dotyczące czynników rakotwórczych i mutagenów

Rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy, którego celem jest nowelizacja art. 222, by dostosować polskie prawo do przepisów unijnych. Chodzi o dodanie czynników reprotoksycznych do obecnie obwiązujących regulacji dotyczących czynników rakotwórczych i mutagenów. Nowela upoważnienia ustawowego pozwoli na zmianę wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie substancji chemicznych, ich mieszanin, czynników lub procesów technologicznych o działaniu rakotwórczym lub mutagennym w środowisku pracy.

Grażyna J. Leśniak 16.04.2024
Bez kary za brak lekarza w karetce do końca tego roku

W ponad połowie specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego brakuje lekarzy. Ministerstwo Zdrowia wydłuża więc po raz kolejny czas, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia nie będzie pobierał kar umownych w przypadku niezapewnienia lekarza w zespołach ratownictwa. Pierwotnie termin wyznaczony był na koniec czerwca tego roku.

Beata Dązbłaż 10.04.2024
Będzie zmiana ustawy o rzemiośle zgodna z oczekiwaniami środowiska

Rozszerzenie katalogu prawnie dopuszczalnej formy prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie rzemiosła, zmiana definicji rzemiosła, dopuszczenie wykorzystywania przez przedsiębiorców, niezależnie od formy prowadzenia przez nich działalności, wszystkich kwalifikacji zawodowych w rzemiośle, wymienionych w ustawie - to tylko niektóre zmiany w ustawie o rzemiośle, jakie zamierza wprowadzić Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Grażyna J. Leśniak 08.04.2024
Tabletki "dzień po" bez recepty nie będzie. Jest weto prezydenta

Dostępność bez recepty jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych (octan uliprystalu) - takie rozwiązanie zakładała zawetowana w piątek przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja prawa farmaceutycznego. Wiek, od którego tzw. tabletka "dzień po" byłaby dostępna bez recepty miał być określony w rozporządzeniu. Ministerstwo Zdrowia stało na stanowisku, że powinno to być 15 lat. Wątpliwości w tej kwestii miała Kancelaria Prezydenta.

Katarzyna Nocuń 29.03.2024
Małżonkowie zapłacą za 2023 rok niższy ryczałt od najmu

Najem prywatny za 2023 rok rozlicza się według nowych zasad. Jedyną formą opodatkowania jest ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, według stawek 8,5 i 12,5 proc. Z kolei małżonkowie wynajmujący wspólną nieruchomość zapłacą stawkę 12,5 proc. dopiero po przekroczeniu progu 200 tys. zł, zamiast 100 tys. zł. Taka zmiana weszła w życie w połowie 2023 r., ale ma zastosowanie do przychodów uzyskanych za cały 2023 r.

Monika Pogroszewska 27.03.2024
Ratownik medyczny wykona USG i zrobi test na COVID

Mimo krytycznych uwag Naczelnej Rady Lekarskiej, Ministerstwo Zdrowia zmieniło rozporządzenie regulujące uprawnienia ratowników medycznych. Już wkrótce, po ukończeniu odpowiedniego kursu będą mogli wykonywać USG, przywrócono im też możliwość wykonywania testów na obecność wirusów, którą mieli w pandemii, a do listy leków, które mogą zaordynować, dodano trzy nowe preparaty. Większość zmian wejdzie w życie pod koniec marca.

Agnieszka Matłacz 12.03.2024
Metryka aktu
Identyfikator:

Dz.U.2007.6.44

Rodzaj: Rozporządzenie
Tytuł: Wzory formularzy deklaracji zbiorów winogron, produkcji oraz zapasów wina gronowego i moszczu gronowego.
Data aktu: 29/12/2006
Data ogłoszenia: 16/01/2007
Data wejścia w życie: 31/01/2007