Zielona Góra: urzędnicy wezmą udział w akcji zbiórki krwi
\\

W najbliższy wtorek, 19 sierpnia 2014 r., pracownicy urzędu marszałkowskiego województwa lubuskiego w Zielonej Górze oraz pracownicy sąsiednich instytucji wezmą udział w akcji oddawania krwi.

Na parkingu przed urzędem w godzinach od 9.00 do 14.00 stanie specjalny czerwony krwiobus. Do akcji może się przyłączyć każdy. A warto, bo latem bank krwi dosłownie świeci pustkami.

- Liczę na to, że wspólne zaangażowanie kilku instytucji i mieszkańców pozwoli na uzupełnienie braków w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – mówi marszałek Elżbieta Polak.

Akcja zbiórki krwi jest skierowana praktycznie do wszystkich mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Jednak specjalne zaproszenia trafiły do najbliższych „sąsiadów” urzędu marszałkowskiego, tj. do Starostwa Powiatu Zielonogórskiego, Urzędu Miasta Zielona Góra, LOW Narodowego Funduszu Zdrowia, delegatury Najwyższej Izby Kontroli, delegatury Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego, szpitala wojewódzkiego i Polikliniki.

Jako pierwszy na zaproszenie zareagował starosta zielonogórski Ireneusz Plechan. Wprawdzie 19 sierpnia 2014 r. będzie na urlopie, ale zachęci pracowników swojego urzędu, żeby włączyli się do akcji krwiodawstwa.

– Dołożę wszelkich starań, aby zachęcić pracowników starostwa i podległych jednostek do udziału w tej szlachetnej akcji – napisał w liście do marszałek Elżbiety Polak.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.lubuskie.pl, stan z dnia 18 sierpnia 2014 r.

\
Data publikacji: 18 sierpnia 2014 r.