W sierpniu 2014  podpisana została pre-umowa na dofinansowanie wadowickiej placówki. Umowa została podpisana 12 listopada 2014.
Inwestor – powiat wadowicki w 2008 roku rozpoczął przygotowania do realizacji inwestycji, natomiast prace budowlane rozpoczęto w 2012 roku. Powstał pięciopiętrowy gmach, który obecnie czeka na wykończenie, doposażenie oraz zagospodarowanie terenu i infrastruktury zewnętrznej.

Wartość całego projektu to ponad 33 mln zł. Aż 10 mln zł, czyli 56,98 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji, przekazane zostanie przez województwo małopolskie w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

Czytaj: Wadowice: 10 mln zł dla szpitala na dokończenie inwestycji >>>

Zaplanowane roboty budowlane pozwolą na uruchomienie pierwszych trzech kondygnacji pawilonu E. Docelowo będą tu się mieścić: na pierwszej kondygnacji – szatnie i zaplecze techniczne budynku, na drugiej – dział rehabilitacji ambulatoryjnej i oddział geriatryczny, a na trzeciej – oddział chirurgii ogólnej i urazowej. Nowy budynek będzie spełniać najwyższe europejskie standardy zgodne z wymogami UE.

Przeniesione do nowo wybudowanego obiektu oddziały zostały zaprojektowane tak, aby komunikacja pomiędzy nimi była szybka i bezpieczna. W ramach inwestycji zaplanowano także zakup nowoczesnego sprzętu diagnostyczno-leczniczego.

Zaplanowany zakres rozbudowy szpitala powiatowego w Wadowicach ma zakończyć się w roku 2015. Dzięki dofinansowaniu przyznanym przez władze województwa małopolskiego nowoczesny gmach będzie mógł przyjąć pierwszych pacjentów już na początku 2016 roku. Pawilonem łóżkowym „E” zarządzał będzie Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach – operator i partner projektu.

Projekt pod nazwą: „Rozbudowa Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach o pawilon łóżkowy E” to jedna ze strategicznych dla rozwoju Małopolski inwestycji, znajdujących się na liście projektów kluczowych Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Projekty te zostały wybrane w trybie pozakonkursowym, co znacznie ułatwiło dostęp do źródeł finansowania.