"Planuję otworzyć szpital dziecięcy Shaquille'a O’Neala. Wszystkie chore dzieci mogłyby być leczone w nim za darmo. Taka jest moja wizja. To na razie plan, nad którym jednak obecnie pracuję. Mam nadzieję, że uda mi się go zrealizować" - powiedział były zawodnik Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Miami Heat, Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers i Boston Celtics, który w przeszłości występował także w uniwersyteckiej drużynie Louisiana State University.

Szpital miałby powstać we współpracy z prywatna kliniką Our Lady of the Lake Regional Medical Center z Baton Rouge.

41-letni O'Neal to jedna z najbarwniejszych postaci w historii NBA. Do najlepszej koszykarskiej ligi świata trafił w 1992 roku i błyskawicznie stał się gwiazdą. Karierę rozpoczął w Orlando Magic, a kolekcjonowanie wyróżnień zaczął od tytułu debiutanta roku.

Po czterech latach opuścił Florydę i związał się z Los Angeles Lakers. Z "Jeziorowcami" trzykrotnie zdobywał mistrzostwo (2000-2002). Po czwarty pierścień sięgnął z Miami Heat (2006).

Trzykrotnie wybierany był najwartościowszym zawodnikiem (MVP) finałów i raz sezonu zasadniczego. 15-krotnie grał w Meczu Gwiazd, trzy razy był jego MVP. Z reprezentacją Stanów Zjednoczonych zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w Atlancie 1996 i mistrzostw świata 1994.