URPL przypomina o nowym oznaczeniu leków
Od 1 września 2013 r. niektóre lekarstwa będą oznaczone symbolem czarnego odwróconego trójkąta. dotyczy to produktów leczniczych, których profil bezpieczeństwa jest szczególnie wnikliwie oceniany, przede wszystkim chodzi tu o leki od niedawna stosowane. Wprowadzone zmiany wynikają z wdrożenia Dyrektywy 84/2010/WE.

Celem dodatkowego monitorowania jest przede wszystkim zwiększenie skuteczności systemu nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii i szybsze niż dotychczas zgromadzenie pełnej wiedzy o leku. W ulotce i charakterystyce produktu leczniczego każdego leku dodatkowo monitorowanego, obok symbolu czarnego odwróconego trójkąta znajduje się apel o zgłaszanie działań niepożądanych związanych z jego stosowaniem.





