W roku 2014 poradnia udzieliła 9,5 tysiąca porad. 

Obiekt, w którym mieści się poradnia, przeszedł generalny remont (od wymiany dachu i położenia nowych elewacji poprzez przebudowę sieci instalacyjnych i odgrzybianie ścian po roboty wykończeniowe wnętrz) oraz funkcjonalną przebudowę wewnętrzną z postawieniem nowych ścian działowych; dobudowano też windę dla osób niepełnosprawnych. 

Rozpoczęta jesienią 2014 inwestycja o wartości blisko 2 milionów złotych zakończyła się w marcu 2015. Wcześniej solidny remont adaptacyjny przeszedł sąsiedni budynek kompleksu, w którym od października 2014 działa poradnia psychiatryczna dla dorosłych. Wartość całego przedsięwzięcia, które przeprowadziła samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, wynosi ponad 7 milionów złotych. 

Czytaj: Integracja społeczna chorych psychicznie wciąż niedostateczna >>>

- Docelowo przy ulicy Mickiewicza będą działać wyłącznie przychodnia i oddziały dzienne. Psychiatryczne oddziały łóżkowe, także te funkcjonujące obecnie przy ulicy Curie-Skłodowskiej, zostaną ostatecznie zlokalizowane w zupełnie nowym obiekcie w zespole rozbudowywanego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Przyjęty przez samorząd województwa schemat lecznictwa psychiatrycznego w rejonie Torunia, zgodny z wytycznymi Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, zakłada, że oprócz szpitala z oddziałami łóżkowymi funkcjonują zespoły ambulatoryjne, zespoły leczenia środowiskowego i leczenia dziennego. Cieszę się, że krok po kroku zbliżamy się do jego realizacji – podkreślał podczas otwarcia poradni marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki. 

Toruński szpital psychiatryczny, funkcjonujący w strukturze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera, działa obecnie w rozproszeniu w trzech różnych lokalizacjach (także przy ulicy Curie-Skłodowskiej i Gregorkiewicza 3). W ramach przygotowywanej rozbudowy lecznicy na Bielanach stanie budynek dla sześciu oddziałów psychiatrycznych na łącznie 196 łóżek. Poradnie i oddziały dzienne znajdą miejsce właśnie w obiektach przy Mickiewicza. Planowany jest także rozwój psychiatrii środowiskowej.