W ramach usług dla mieszkańców Poznania oferować będzie bezpłatne badania profilaktyczne i diagnostyczne a przede wszystkim programy kliniczne nowych leków i terapii.

Placówka będzie się mieścić w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej (w budynku PBC). Zajmie pomieszczenia o powierzchni prawie 600 m kw, wcześniej wykorzystywane na usługi bankowe. Lokalizacja nowego ośrodka w Poznaniu została wybrana ze względu na dostęp do prawie 1,5 milionowej populacji mieszkańców oraz do wykwalifikowanej kadry medycznej.

Synexus to największa na świecie sieć przychodni wyspecjalizowanych w prowadzeniu badań klinicznych. Działająca od 1992 roku firma dysponuje 30 placówkami zlokalizowanymi między innymi w Wielkiej Brytanii, Polsce, Bułgarii, Rumunii, na Ukrainie, Węgrzech, w Niemczech oraz RPA. Przychodnie Synexus obecne są w Polsce od 2003 roku. Obecnie firma zatrudnia w Polsce ponad 200 specjalistów z dziedziny badań klinicznych. W roku 2012 Synexus przejął Centrum Medyczne Osteomed.

Firma Synexus zajmuje się prowadzeniem badań klinicznych nowych leków oraz terapii. W badaniach w Polsce uczestniczy ponad 3000 pacjentów. Pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnej diagnostyki, m.in. densytometrii (diagnostyka osteoporozy), spirometrii (kontrola astmy i POCHP), badań laboratoryjnych dla chorych z cukrzycą oraz po zawałach lub udarach.