W Centrum będzie można wykonać badania cytologiczne, mammografię, pomiary ciśnienia krwi, masy ciała i tkanki tłuszczowej, a także skorzystać z konsultacji lekarzy onkologów i terapeuty leczenia uzależnień. 

- Serdecznie zapraszam do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji. Warto sobie zarezerwować czas w sobotę, 6 lutego, żeby kameralnie, bez pośpiechu porozmawiać z onkologiem, wyjaśnić nurtujące nas wątpliwości i skontrolować stan swojego zdrowia – mówi profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. 

Panie między 25 a 59 rokiem życia, które nie miały wykonywanej cytologii w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy oraz panie między 50 a 69 rokiem życia, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań w tych programach. 

Dział Promocji i Profilaktyki Onkologicznej będzie udzielać porad dotyczących zdrowego stylu życia i prewencji nowotworów złośliwych, uczyć samobadania piersi na fantomach. Wykonywane będą również badania pomiary wskaźnika masy ciała oraz tkanki tłuszczowej, pomiary ciśnienia krwi oraz pomiary tlenku węgla w wydychanym powietrzu dla osób palących i narażonych na bierne palenie. Będzie można również otrzymać wiele materiałów na temat profilaktyki nowotworów złośliwych.

W poradni psychologicznej  terapeuta leczenia uzależnień będzie udzielał porad osobom, które chcą rzucić palenie.