Dzięki rozbudowie strykowskich zakładów powstało już 90 nowych miejsc pracy, a docelowo będzie ich co najmniej 130. Każdego roku w Strykowie wytwarza się 5 miliardów tabletek, które trafiają następnie do prawie 60 krajów świata, w tym na rynek polski. W Strykowie produkowane są między innymi leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, leki stosowane w leczeniu cukrzycy oraz nadciśnienia tętniczego. 

W ramach rozbudowy centrum produkcyjno-logistycznego Sandoz w Strykowie, obok działającej od lat fabryki leków, powstał nowoczesny budynek, w którym tabletki będą pakowane, magazynowane i wysyłane do klientów.

Budowa Centrum Pakowania zajęła niecałe dwa lata – rozpoczęła się w czerwcu 2013 roku i zakończyła się w drugim kwartale 2015 roku. Do tej pory większość produkowanych w Strykowie tabletek była transportowana do innych zakładów Sandoz. W ramach rozbudowy zakładów, w nowym budynku, w pierwszym etapie działalności znajdzie się 8 nowoczesnych linii pakujących oraz w pełni zautomatyzowany system magazynowy.  Pozwoli to na realizację procesu pakowania leków w miejscu ich wytwarzania. 

Jak podkreślał Ard van der Meij, prezes zarządu Sandoz Polska: - Dzięki inwestycji proces produkcji i pakowania leków zostanie znacząco usprawniony, gdyż możliwe będzie pakowanie 4 miliardów wytwarzanych tabletek, bez konieczności wysyłania ich do zewnętrznych zakładów pakujących. Osiągnięcie pełnej mocy produkcyjnej zakładów planowane jest na jesień 2015 roku. 

Jak mówił prezes zarządu firmy: - Polska odgrywa znaczącą rolę w strategii rozwoju koncernu Sandoz, a inwestycja pozwoli na zwiększenie wydajności zakładów, przy jednoczesnym spadku kosztów. Podejmując decyzję o rozbudowie polskich zakładów Sandoz w Strykowie kierowaliśmy się nie tylko korzystną lokalizacją w sercu Europy, ale także dostępem do wysoko wykwalifikowanej kadry. 

Obecnie firma zatrudnia w Polsce łącznie około 1200 osób, z czego w  Strykowie pracuje około 450 osób. W ramach nowej inwestycji powstanie docelowo przynajmniej 130 nowych miejsc pracy. Nabór w Strykowie prowadzony jest między innymi na stanowiska kadry zarządzającej średniego szczebla, kierowników, techników laboratoryjnych i pracowników produkcyjnych.

Sandoz jest spółką należącą do Grupy Novartis, zatrudniającą 26 000 pracowników. Sandoz to lider w dziedzinie preparatów generycznych, zapewniający pacjentom na całym świecie dostęp do produktów leczniczych wysokiej jakości w przystępnych cenach.