- Zeszłoroczne warsztaty zostały pozytywnie ocenione przez studentów jako inicjatywa pozwalająca na szersze spojrzenie na sytuację zawodową młodych farmaceutów. Spotkania dostarczyły im inspiracji i wpłynęły na zmianę schematycznego myślenia o karierze zawodowej farmaceuty. Bezpośrednie spotkania z trenerami pomogły studentom w poznaniu swoich mocnych stron, a rozmowy ze specjalistami z Gedeon Richter  pokazały, jakie perspektywy daje praca w branży farmaceutycznej. W II edycji programu chcemy odpowiedzieć na realne potrzeby studentów w obszarze dotyczącym wyboru ścieżki zawodowej oraz dostarczyć im konkretne narzędzia i wskazówki wspierające ich w zdobyciu satysfakcjonującej pracy – mówi Aneta Grzegorzewska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej z firmy Gedeon Richter.

Tegoroczne warsztaty poprowadzą: ekspert ds. rekrutacji pracowników z sektora farmaceutycznego oraz dziennikarz – specjalista ds. rozwoju osobistego. Ekspert z obszaru HR Marta Lebuda podzieli się wiedzą nt. tego jak napisać dobre CV i list motywacyjny oraz odpowie na pytania dotyczące poszczególnych etapów rekrutacji pracowników. Natomiast  Łukasz Jakóbiak podczas swojego wykładu  zmotywuje studentów i pozwoli uwierzyć im  w  swoje możliwości oraz zainspiruje ich do konsekwentnego dążenia do wyznaczonych celów. 

Czytaj:  LEX Apteka – źródło praktycznej informacji o prawie farmaceutycznym >>>

Branża farmaceutyczna od wielu lat jest jedną z najprężniej rozwijających się, dlatego większe firmy mają stale otwarte projekty rekrutacyjne i aktywnie poszukują pracowników. Przy wyborze  kandydatów zwracają uwagę przede wszystkim na ich zorientowanie na cel, motywację do osiągania sukcesów, umiejętność pracy w zespole oraz chęć zdobywania wiedzy.

- Większość absolwentów farmacji posiada te cechy, jednak mimo to mają trudności  w znalezieniu satysfakcjonującej pracy. Aby im to ułatwić, podczas warsztatów postaramy się przybliżyć studentom specyfikę procesów rekrutacyjnych w branży farmaceutycznej. Odpowiemy na pytania jak poprawnie napisać CV, czy można przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej i jak się na niej zaprezentować oraz gdzie można aplikować po studiach farmaceutycznych – tłumaczy Marta Lebuda, specjalista ds. HR, ekspert programu „Recepta na sukces w farmacji II”

Głównym i niezmiennym celem projektu  jest podnoszenie prestiżu zawodu farmaceuty. W ramach programu zostanie przeprowadzone badanie opinii na 3 grupach farmaceutów aktywnych zawodowo: pracownikach aptek, pracownikach firm farmaceutycznych, pracownikach uczelni wyższych i innych instytucji naukowych.