Jest to sprzęt specjalistyczny najnowszej generacji. Kardiomonitory wielofunkcyjne monitorują na bieżąco wiele funkcji życiowych pacjenta oraz dodatkowo służą jako archiwum danych. Urządzenie magazynuje zapisane parametry i na tej podstawie możliwe jest odtworzenie całego przebiegu  pobytu chorego na oddziale.

Również zakupione respiratory charakteryzują się wysoką jakością, posiadają wiele funkcji i co bardzo istotne, w porównaniu z respiratorami starszej generacji są niewielkie, a mimo to bardzo czytelne w obsłudze.

- Kiedy przyszłam do pracy cztery lata temu sprzęt był delikatnie mówiąc „zabytkowy”. Oddział niezwykle zyskał dzięki nowemu sprzętowi. Jesteśmy w stanie przyjąć pacjentów w naprawdę krytycznych stanach - mówi doktor Zofia Borowiecka.

Pod koniec roku 2013 prezes szpitala Zygmunt Baś zakupił także dla oddziału aparat do hemodiafiltracji (tzw. „sztuczną nerkę”) za ponad 56 tysięcy złotych. Urządzenie pomaga pacjentom w ciężkiej niewydolności nerek, niewydolności krążenia z przewodnieniem, jest także skutecznym ratunkiem w przypadku sepsy.

W lutym 2014 szpital wzbogacił się o nowy aparat do endoskopii laryngologicznej i urologicznej. Natomiast oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy otrzymał sprzęt z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przenośne aparaty do fototerapii oraz pomiaru bilirubiny u noworodków oraz Bili Tx przeznaczony do leczenia żółtaczki fizjologicznej u noworodków.

W placówce trwa także remont, obejmujący Szpitalny Oddział Ratunkowy, oddział chirurgii ogólnej, pomieszczenia bloku operacyjnego oraz budynki przyszpitalne – dyspozytornię pogotowia i archiwum.

Szpital Powiatowy w Słubicach prowadzi 7 oddziałów: chorób wewnętrznych, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, pediatryczny, ginekologiczno-położniczy, anestezjologii i intensywnej terapii oraz SOR. Prowadzi też poradnie specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację

Szpital jest prowadzony w formie spółki z o.o., której udziałowcem jest samorząd powiatowy w Słubicach.