Szkolenia online SPZOZ w nowej rzeczywistości: skuteczne narzędzia naprawcze po uchwale SN 16.07.2026 r., godz. 12:00
Zmień język strony
Zmień język strony
Prawo.pl

Skarżysko-Kamienna: szpital inwestuje w tomograf komputerowy

W szpitalu powiatowym w Skarżysku-Kamiennej powstaje pracownia diagnostyki obrazowej, w której będzie można wykonać badanie tomografii komputerowej, RTG, USG i mammografię.

rezonans tomografia
Źródło: iStock

Od 2006 roku szpital korzystał pod tym względem z usług zewnętrznej firmy. W wyniku zakupu własnego tomografu miesięcznie zaoszczędzi około 30 tysięcy złotych.

W placówce rocznie wykonywanych jest około 4 tysięcy badań tomograficznych. Otwarcie pracowni zaplanowane jest na 11 czerwca 2014.

Cały artykuł www.radio.kielce.pl


Polecamy książki prawnicze o tematyce zdrowotnej