W I kwartale 2014 Grupa Scanmed prowadziła negocjacje z inwestorem strategicznym, z którym popisano umowę w kwietniu 2014. Na mocy tej umowy Scanmed Multimedis S.A. stał się członkiem międzynarodowej grupy medycznej Life Healthcare - wywodzącego się z RPAoperatora sieci szpitali prywatnych.

Działania zarządu spółki podjęte na polskim rynku medycznym zaowocowały nabyciem przez Scanmed Multimedis S.A. 100 procent udziałów w kapitale Webolit – Polska sp. z o.o., będącej właścicielem Weiss Klinik. Dzięki tej akwizycji sieć jednostek Grupy Scanmed Multimedis wzrosła do 27 obiektów zlokalizowanych aż w 10 miastach w Polsce.

W I kwartale 2014 roku Scanmed Multimedis S.A. podpisał ponad 79 umów o świadczenia usług medycznych, obejmując opieką ponad 29 tysięcy nowych klientów. Grupa uzyskała również zmieniony zakres umowy szpitalnej z NFZ obejmujący realizację zabiegów endowaskularnych w chorobach naczyń mózgowych, co pozwoliło na rozszerzenie oferty szpitalnej o embolizację tętniaków. W Szpitalu św. Rafała wprowadzono ponadto zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnej technologii NanoKnife, zabieg endoskopowego usunięcia przepukliny krążka międzykręgowego, implantację balona żołądkowego oraz biopsję węzła wartowniczego. W I kwartale 2014 otwarto pierwszy salon optyczny pod szyldem Scanmed Multimedis.