Podczas sympozjum specjaliści onkologowie z WCO podzielą się wiedzą na temat najnowszych metod leczenia i diagnostyki chorób nowotworowych.

Jak powiedział prof. Golusiński, odbiorcami spotkań mają być w szczególności lekarze pierwszego kontaktu oraz specjaliści z różnych dziedzin medycyny. "Tylko szeroka edukacja medyczna i interdyscyplinarne leczenie chorych zapewni nam sukces leczenia onkologicznego" – podkreślił.

Zaplanowano trzy sesje, które będą poświęcone: nowotworom płuca i klatki piersiowej, nowotworom układu nerwowego oraz nowotworom głowy i szyi.

Sympozjum odbędzie się w Kaliszu, bo w tym mieście na początku przyszłego roku zostanie otwarty zamiejscowy ośrodek radioterapii WCO. Kolejne podobne ośrodki mają powstać w Pile, Koninie i Lesznie. Dlatego kolejne sympozjum w 2014 roku zaplanowano w Pile.

"Jak wybudujemy wszystkie planowane ośrodki, to pokryjemy siecią ośrodków radioterapii cały region, co przyczyni się do lepszego skuteczniejszego leczenia nowotworów” - dodał prof. Golusiński.

Udział w konferencji jest bezpłatny, prelegenci za swoje wystąpienia nie otrzymują wynagrodzenia. Sympozjum odbędzie się w udostępnionej za darmo Auli Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.(PAP)