Rada Przejrzystości zaopiniuje leki na zakażenie płuc i chorobę Leśniewskiego-Crohna
30 listopada 2015 roku odbędzie się 36 posiedzenie Rady Przejrzystości, podczas którego między innymi zostanie przygotowane stanowisko w sprawie oceny leku Colobreathe (kolistymetat sodowy) stosowanego w leczeniu przewlekłych zakażeń płuc u pacjentów z mukowiscydozą w wieku 6 lat i powyżej.
Rada przygotuje także stanowisko na temat leku Humira (adalimumab), stosowanego zgodnie z załączonym do zlecenia uzgodnionym projektem programu lekowego "Leczenie choroby Leśniowskiego - Crohna (chLC) (ICD-10 K50)"
Przygotowane zostaną także stanowiska w sprawie zasadności kwalifikacji świadczenia opieki zdrowotnej „Operacja stożka rogówki metodą Cross-Linking (X-Linking)” jako świadczenia gwarantowanego.
Jednym z punktów spotkania będzie także przygotowanie opinii w sprawie zasadności dalszej refundacji lub braku podstaw do dalszej refundacji bądź zmiany zakresu refundacji leków: Famotydyna i Ranitydyna, stosowanych w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz w zapaleniu przełyku i refluksie oraz Loperamid i Gastrolit, stosowanych w leczeniu biegunki.
Czytaj: Eksperci: alarmujący wzrost zachorowań na nieswoiste zapalenia jelit>>>
Rada przygotuje także opinię na temat projektów programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego:
„Program „Dobry Start" – wczesne rozpoznanie i terapia dzieci z zaburzeniami rozwojowymi do lat 4" (miasto Kraków).
„Program polityki zdrowotnej w zakresie opieki okołoporodowej dla powiatu chojnickiego – szkoła rodzenia".
„Program profilaktyczny przeciwko zakażeniom meningokokowym wśród dzieci urodzonych w latach 2002-2005 z terenu Gminy Tłuszcz".




