Polskę mają uratować pielęgniarki spoza Unii
Posłowie chcą ułatwić rozpoczynanie w naszym kraju pacy przez pielęgniarki spoza Unii Europejskiej. Chcą wprowadzić przepisy, zgodnie z którymi nie będą one musiały mieć zezwolenia na pobyt stały, a jedynie na czasowy informuje Rzeczpospolita.
Pielęgniarkom będzie wystarczyło zezwolenie na pobyt czasowy ze względu na uzyskanie statusu uchodźcy lub status rezydenta długoterminowego Unii. Status taki może uzyskać osoba, która przebywała w Polsce legalnie i nieprzerwanie co najmniej pięć lat.
Pielęgniarki z zagranicy nie będą też już musiały odbywać 12-miesięcznego stażu adaptacyjnego, tylko krótszy od trzech do sześciu miesięcy.
Czytaj: Zmniejsza się liczba pielęgniarek >>>
Zmiany te zawarte są w poselskim projekcie nowelizacji ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej.
Cały artykuł www.rp.pl





