Nowe pokoje porodowe zapewniają kobiecie prawie domową atmosferę i komfortowe warunki, a jednocześnie bezpieczeństwo. 

- Jest intymnie, kameralnie i spokojnie. Wystrój sal przypomina zacisze domowej sypialni, co wpływa na obniżeniu stresu podczas porodu – wyjaśnia Bożena Kołcz, położna ze Szpitala Pro-Familia.

W sali oprócz nowoczesnego łóżka porodowego znajduje się wygodny fotel – miejsce dla bliskiej osoby, wanna oraz stanowisko dla noworodka. Nie widać sprzętów medycznych, które zostały ukryte w szafkach. Każda sala posiada też prywatną łazienkę z kabiną prysznicową. 

Czytaj: Pro-Familia z certyfikatem „Szpital bez bólu">>>

Aby podkreślić domową atmosferę, na ścianach powieszono specjalne fototapety z motywami plaży, morza i zachodu słońca. Przeważa kolor zielony i fioletowy, nie brakuje również drewnianych akcentów. Łagodne, klimatyczne oświetlenie też ma znaczenie. Wszystko po to, aby zapewnić rodzicom jak najlepsze warunki i ułatwić przyszłej mamie narodziny dziecka.

- Pomimo, że cała nowoczesna medycyna nie jest widoczna dla pacjentki, dla lekarzy i położnych dostępna jest na wyciągnięcie ręki, przez cały poród. Dodatkowo pomiędzy nowymi porodówkami znajduje się sala zabiegowa, która została wyposażona w sprzęt medyczny najwyższej klasy. To właśnie tutaj lekarz wykonuje USG i inne potrzebne przed porodem badania. Dbamy nie tylko o komfort i samopoczucie, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo naszych pacjentów – mamy i jej dziecka – dodaje położna.

Pro-Familia prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) i poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.