W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, który jest placówką podległą samorządowi województwa podlaskiego, agenci sprawdzają przeprowadzenie zamówienia publicznego na kompleksowe wyposażenie bloku operacyjnego tej placówki.

Przetarg był ogłaszany w marcu, a rozstrzygnięty w czerwcu 2012 roku - wynika z oficjalnych informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) szpitala. Wygrała go firma z Bydgoszczy, proponując za sprzęt 15,2 mln zł brutto. Jedynym kryterium wyboru oferty była najniższa cena. W BIP nie ma informacji, ile firm startowało w tym postępowaniu i jakie ceny proponowały.

Inwestycja w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku jest elementem projektu "Rozbudowa bloków operacyjnych szpitali wojewódzkich w Białymstoku i Łomży w celu podniesienia standardów świadczonych usług".

Wartość projektu to 49,9 mln zł, z czego 40,9 mln zł, to dotacja z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Pozostałą kwotę dołożył samorząd województwa podlaskiego, któremu podlegają oba szpitale objęte projektem.

Rzecznik CBA powiedział, że przeprowadzając kontrolę Biuro realizuje swoje ustawowe obowiązki. "Zawsze poprzedza ją analiza przedkontrolna" - dodał. Przewidywany termin zakończenia obu kontroli w województwie podlaskim to koniec stycznia przyszłego roku. (PAP)