W poradniach podstawowej opieki zdrowotnej Certusa zadeklarowanych jest około 15 500 osób. W skali roku kadra, składająca się między innymi z 232 lekarzy, w tym 84 ze stopniami i tytułami naukowymi, przeprowadza ponad 181 000 konsultacji, 307 000 badań laboratoryjnych oraz 3 600 hospitalizacji.

Obecnie Certus to nie tylko szpital i ambulatorium, ale również trzy centra medyczne oferujące nowoczesne metody diagnostyki, doświadczoną kadrę medyczną, dobre warunki leczenia oraz przyjazną pacjentowi atmosferę (zarówno prywatnie, jak również w ramach Narodowego Fundusz Zdrowia).  Kontrakt placówek Certusa zawarty z NFZ na rok 2017 ma wartość ponad 2,7 mln zł i dotyczy leczenia szpitalnego oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej.

Placówka otrzymała wiele nagród i wyróżnień, a jakość świadczonych usług zdrowotnych potwierdza certyfikat systemu zarządzania jakością zgodnie z normą ISO 9001:2008, który posiada nieprzerwanie od 2003 roku.

Szpital Certus prowadzi trzy oddziały: ogólny, urologiczny i zabiegowy. Oddział ogólny nastawiony jest na krótkoterminową i pełną diagnostykę oraz leczenie chorób wewnętrznych. Lekarze z oddziału urologicznego specjalizują się między innymi w bezoperacyjnym rozkruszaniu kamieni w nerkach i przewodach moczowych, laserowym leczeniu łagodnego rozrostu prostaty zielonym laserem, czy elektroresekcjach guzów prostaty i pęcherza moczowego. W ramach oddziału zabiegowego wykonywane są operacje z zakresu chirurgii ogólnej i laparoskopowej, chirurgii naczyniowej, ortopedii, a także chirurgii dziecięcej, plastycznej, onkologicznej oraz ginekologii, proktologii i laryngologii. 

Certus jest jednym z kilku ośrodków w Polsce i jedynym w Wielkopolsce, w którym dostępne jest leczenie nowotworów metodą NanoKnife. Na terenie szpitala działa także centrum endoskopii oferujące badania diagnostyczne przewodu pokarmowego.

W ramach ambulatorium oferowana jest 24-godzinna opieka lekarza chirurga i internisty, a także dostępne są badania laboratoryjne oraz obrazowe w pracowni RTG i EKG. Po wcześniejszej rezerwacji zapewniony jest dostęp do szerokiego wachlarza konsultacji specjalistycznych oraz badań diagnostycznych.

Centrum Medyczne nr 1, działające przy ulicy Dąbrowskiego w Poznaniu oferuje usługi w ramach umów z NFZ (lekarz rodzinny, ginekolog, laryngolog, neurolog i chirurg plastyczny). W placówce dostępne są też usługi prywatne, w tym poradnia medycyny podróży.

Centrum Medyczne nr 2 przy ulicy Wagrowskiej obsługuje pacjentów indywidualnych - pełnopłatnych oraz w ramach opieki medycznej dla firm, a specjalizuje się w usługach dla dzieci oraz leczeniu chrapania i bezdechu sennego. Łącznie służą tutaj pomocą specjaliści z 42 dziedzin.

W Centrum Medycznym nr 3 w Swarzędzu, pacjenci mogą skorzystać bezpłatnie z porad lekarza rodzinnego, pediatry, chirurga ogólnego i ginekologa, a także z szerokiego wachlarza usług prywatnych.

Źródło: Certus