Efekty operacji będą sukcesywnie kontrolowane przez lekarzy Sport-Kliniki rezonansem magnetycznym, jako jedyną metodą diagnostyczną, która umożliwia skutecznie obserwować regenerację chrząstki. Operatorem zabiegu był profesor Ulrich Schneider z Niemiec.

ChondroFiller jest nowatorskim, bezkomórkowym, kolagenowym implantem służącym autoregeneracyjnemu leczeniu uszkodzeń chrząstki stawowej. Występuje w postaci płynnej stosowanej do zabiegów artroskopowych oraz w postaci krążków żelowych, stosowanych w zaopatrywaniu ubytków chrząstki w zabiegach z otwarciem stawu. Badania wykazały, że ta unikalna kolagenowa matryca oferuje optymalne warunki dla przerostu chrząstki i komórek macierzystych. Autoregeneracja jest stymulowana, co pozwala uzyskać wysokiej jakości chrząstkę szklisto-podobną.

Terapia implantem ChondroFiller nie jest tak kosztowna jak hodowla i przeszczep chrząstki, a jednocześnie wydaje się bardziej skuteczna od szeroko stosowanej obecnie mikrofrakturacji ubytków chrzęstnych w stawach. Ze wzglądu na brak refundacji przez Narodowy Fundusz Zdrowia, terapia ChondroFillerem będzie dostępna w Sport-Klinice w ramach procedur pełnopłatnych dla pacjenta.

Sport Klinika to dziś jeden z największych w Polsce ośrodków specjalizujących się w leczeniu schorzeń i urazów narządu ruchu, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych. Specjalnością placówki są małoinwazyjne zabiegi operacyjne metodą artroskopową, a w szczególności zabiegi rekonstrukcyjne i naprawcze stawu kolanowego i ramiennego.