Punkt ŚLA zlokalizowany jest w Mysłowicach, w dzielnicy Brzęczkowice, w przychodni Familia-Med przy  ulicy Generała Ziętka 61. W Mysłowicach działa także punkt pobrań sieci zlokalizowany przy ulicy Mikołowskiej 1, w całodobowym laboratorium prowadzonym przez ŚLA w Szpitalu Nr 1 im. św. Karola Boremeusza. 

Śląskie Laboratoria Analityczne prowadzą w Katowicach laboratorium medyczne oraz laboratorium mikrobiologiczne, a także kilkadziesiąt punktów pobrań w miejscowościach województwa śląskiego i opolskiego. 

Sieć Alab Laboratoria otworzyła  nowe punkt pobrań w Łodzi, w Siedlcach, w Głogowie oraz w Warszawie.  Nowa placówka w Łodzi działa w Multiclinic sp. z o.o. przy ulicy Kilińskiego 185. Punkt pobrań w Siedlcach jest zlokalizowany przy ulicy Aleksandrowskiej 4. W Głogowie placówka jest usytuowana przy ulicy Gwiaździstej 19.  Natomiast w Warszawie otwarty został partnerski punkt pobrań, działający w „Twojej Klinice”, w budynku Millenium Plaza przy Alejach Jerozolimskich 123A. 

Alab prowadzi około 180 punktów pobrań oraz 57 laboratoriów diagnostycznych na terenie całego kraju. 

Czytaj: Alab: nowe badania na nietolerancję pokarmową>>>

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss (w województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (laboratoria na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (laboratoria w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.