Umowa z siemiatyckim szpitalem, która będzie obowiązywać od 5 maja 2014 pozwoli zwiększyć dostępność do świadczeń ortopedycznych, do których obecnie oczekuje w kolejce wielu pacjentów. Szpital będzie mógł między innymi  wykonywać zabiegi z zakresu endoprotezoplastyki. Tegoroczny kontrakt będzie opiewał na kwotę 1,4 mln zł.  Do tej pory umowy na ten zakres świadczeń miało w województwie podlaskim 11 podmiotów.

Zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy dla pacjentów wentylowanych mechanicznie (z użyciem respiratora) w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym będzie mógł przyjmować pacjentów w ramach umowy z NFZ od 28 kwietnia 2014. Pozwoli to objąć opieką adekwatną do stanu zdrowia pacjentów, którzy dotąd przebywali w oddziałach intensywnej terapii. Wartość podpisanej umowy to 118 tysięcy złotych. Może ona się zmienić w zależności od rzeczywistych potrzeb pacjentów.

Pierwsza umowa będzie obowiązywała do końca 2016 roku, zaś  druga do końca roku 2014.

Równocześnie zostały unieważnione trzy inne postępowania konkursowe prowadzone przez Podlaski NFZ: w zakresie leczenia z użyciem pompy baklofenowej, dializoterapii otrzewnowej oraz domowej antybiotykoterapii dożylnej. W żadnym z tych konkursów nie wpłynęły oferty potencjalnych świadczeniodawców.