NFZ: Dodatkowe 498 mln zł rezerwy ogólnej na zdrowie
Narodowy Fundusz Zdrowia przeznaczył pozostałą część rezerwy ogólnej uwzględnionej w planie finansowym NFZ na 2011 rok.
Jak informuje Medycyna Praktyczna Online, „16 września 2011 r.
Jak informuje Medycyna Praktyczna Online, „16 września 2011 r.
Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz podpisał zarządzenie w sprawie uruchomienia pozostałej części rezerwy ogólnej uwzględnionej w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia na 2011 rok".
W ten sposób tegoroczne koszty świadczeń zdrowotnych zwiększyły się o 498 mln zł (czyli o 0,86%), w związku z czym osiągnęły już niemal 58,4 mld zł.
Najwięcej środków otrzymają województwa: mazowieckie (70 mln zł), śląskie (60,7 mln zł), wielkopolskie (43,9 mln zł) i małopolskie (42 mln zł). Z kolei, w grupie województw, które otrzymały najmniej, znajdują się: świętokrzyskie (17,3 mln zł), podlaskie (15,5 mln zł), lubuskie (13 mln zł) oraz opolskie (12,8 mln zł).
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.mp.pl, 19 września 2011 r.
Data publikacji: 20 września 2011 r.
W ten sposób tegoroczne koszty świadczeń zdrowotnych zwiększyły się o 498 mln zł (czyli o 0,86%), w związku z czym osiągnęły już niemal 58,4 mld zł.
Najwięcej środków otrzymają województwa: mazowieckie (70 mln zł), śląskie (60,7 mln zł), wielkopolskie (43,9 mln zł) i małopolskie (42 mln zł). Z kolei, w grupie województw, które otrzymały najmniej, znajdują się: świętokrzyskie (17,3 mln zł), podlaskie (15,5 mln zł), lubuskie (13 mln zł) oraz opolskie (12,8 mln zł).
Opracowanie: Agnieszka Sostenes-Brązert, RPE WKP
Źródło: www.mp.pl, 19 września 2011 r.
Data publikacji: 20 września 2011 r.





