NFZ będzie finansował programy zdrowotne samorządów
Zgodnie z projektem ustawy o zdrowiu publicznym samorządy terytorialne będą mogły pozyskać z NFZ na badania profilaktyczne i szczepienia nawet 300 mln zł rocznie informuje Dziennik Gazeta Prawna.
Samorządy, która mają poniżej 5 tysięcy mieszkańców, będą mogły uzyskać finansowanie na programy profilaktyczne nawet w 80 procentach. Pozostałe będą mogły otrzymać 40 procent środków potrzebnych na realizację projektów.
Czytaj: Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się ustawą o zdrowiu publicznym >>>
Czytaj: Komitet Stały Rady Ministrów zajmie się ustawą o zdrowiu publicznym >>>
Zgodnie z projektowanymi przepisami NFZ będzie musiał utworzyć specjalną rezerwę na dofinansowanie programów polityki zdrowotnej. Na ten cel ma przeznaczyć 0,5 procent budżetu na świadczenia zdrowotne, czyli około 326 mln zł rocznie.
Cały artykuł www.gazetaprawna.pl





