Grupa Neuca przejęła 100 procent udziałów przedsiębiorstwa Polimedica sp. z o.o., które prowadzi przychodnie w Łodzi przy ulicy Próchnika 18 oraz w Zgierzu przy ulicy Witkacego 2d i Lechonia 7. Przychodnie obejmują opieką 12,2 tysiąca pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówki Polimedica oferują też usługi w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i usługi stomatologiczne.

W maju 2015 roku Neuca nabyła 100 procent udziałów przedsiębiorstwa Polimedica Alfa Sp. z o.o., które prowadzi przychodnię lekarską w Łodzi przy ulicy Franciszkańskiej 53.

Grupa Neuca, za pośrednictwem spółki zależnej Neuca Med, prowadzi przejęcia placówek medycznych od 2014 roku. Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca S.A. własnej sieci przychodni lekarskich. W wyniku przeprowadzonych transakcji sieć Świat Zdrowia zarządza obecnie 17 przychodniami w 6 województwach.

Podstawowa działalność Grupy Neuca to hurtowa dystrybucja farmaceutyków. Grupa obejmuje ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 1 grudnia 2015 r.