W Grupie Neuca pojawiła się kolejna przychodnia. 17 października 2014 r. Neuca Med, spółka zależna od Neuca SA przejęła Przychodnię Lekarską Konsylium Sp. z o.o.

Spółka prowadzi przychodnię lekarską w Głogowie przy ulicy Gwiaździstej 5A. Placówka świadczy usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Opieką obejmuje ponad 5 tysięcy pacjentów.

Inwestycje w podstawową opiekę medyczną to element strategii budowania przez Neuca własnej sieci przychodni lekarskich, w których pacjenci będą korzystać z podstawowych usług medycznych. W wyniku transakcji Neuca Med posiada obecnie dziewięć przychodni, w tym trzy na Dolnym Śląsku.

Wcześniej Neuca informowała o przejęciu przychodni Eskulap i Helpmed w Tychach, Pro Familia w Dzierżoniowie oraz Ognik w Poznaniu.

Grupa Kapitałowa Neuca to ponad 20 przedsiębiorstw zatrudniających około 3,5 tysiąca pracowników i współpracowników. Neuca jest liderem rynku hurtowej sprzedaży leków do aptek. Każdego dnia dociera do 10 tysięcy aptek w Polsce. Udział firmy w rynku wynosi około 26 procent.

Strategia Grupy polega na koncentracji na rozwoju podstawowej działalności, którą jest hurtowa dystrybucja farmaceutyków, przy równoczesnym rozwoju synergicznych biznesów, bezpośrednio z nią powiązanych. Należą do nich: zarządzanie własnymi markami produktów farmaceutycznych, tworzenie systemów informatycznych oraz świadczenie specjalistycznych usług reklamowych na rynku ochrony zdrowia. Grupa działa także na rynku usług wydawniczych (tytuły "Świat Zdrowia", "Moje Zdrowie", "Magazyn Aptekarski").

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.neuca.pl, stan z dnia 29 października 2014 r.