Formuła wypracowana przez Grupę zakłada kompleksowe wsparcie dla niezależnych aptek, bez ograniczania ich własności. Farmaceuta decydując o przystąpieniu do określonego programu otrzymuje dostosowany do jego potrzeb zestaw narzędzi handlowych i marketingowych. 

Obecnie z rozwiązań oferowanych przez Grupę Neuca korzysta już 6500 aptek w całej Polsce. Kolejni aptekarze prowadzą rozmowy z reprezentantami i koordynatorami na temat dołączenia do programów. Neuca podążając za nowinkami technicznymi umożliwia farmaceutom dostęp do rozwiązań ułatwiających im codzienną pracę. Ostatnio uruchomiła platformę internetową, na której użytkownicy w jednym miejscu mają wszystkie narzędzia potrzebne do zarządzania apteką.

 

 

- W ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy wzrost aż o 1874  apteki  uczestniczące w dwóch programach partnerskich oraz w programie marketingowym. Coraz więcej właścicieli aptek dostrzega duże korzyści płynące ze wsparcia, jakie otrzymuje w naszych programach - komentuje Małgorzata Swaczyna, Kierownik ds. Wdrożenia Programów dla Aptek w Neuca. 

Neuca to Grupa działająca w wielu obszarach krajowego rynku ochrony zdrowia. Udział  w rynku hurtu aptecznego wynosi około 29 procent. Grupa, poprzez spółkę Synoptis Pharma, prowadzi działalność w zakresie zarządzania produktami własnymi: Apteo, Genoptim, CERA+. Obecnie w portfolio firmy znajduje się około400 produktów. W skład Grupy wchodzi również Neuca Med,  spółka odpowiedzialna za rozwój usług i produktów skierowanych do pacjenta. Segment ten tworzą przychodnie lekarskie Świat Zdrowia, firmy zajmujące się badaniami klinicznymi oraz spółka dedykowana segmentowi usług telemedycznych.


Źródło: Neuca