Projekt wprowadza zmiany w stosunku do bardzo restrykcyjnego rozporządzenia, które weszło w życie 1 września 2015 roku, między innymi upraszcza i łagodzi obecnie obowiązujące przepisy. 

- To dobra wiadomość dla osób, które organizują zbiorowe żywienie w szkołach – powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. – Pracujemy nad takimi rozwiązaniami, które pokazują, że można odżywiać się zdrowo, a jednocześnie smacznie.

Czytaj: Od 1 września 2015 tylko zdrowe jedzenie w sklepikach szkolnych>>>

Projekt nowego rozporządzenia zakłada powrót do szkół między innymi pieczywa półcukierniczego oraz cukierniczego, czyli między innymi drożdżówek, które jednak będą musiały spełniać określone kryteria zawartości cukru, tłuszczu i soli – mniej restrykcyjne niż obecnie. W  sklepikach będzie można także kupić kanapki z różnego rodzaju pieczywa.

Projekt ma na celu ochronę zdrowia dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.  „Ograniczenie im dostępu do środków spożywczych zawierających znaczne ilości składników, których spożywanie nie jest dobre dla ich zdrowia i rozwoju, pozwala zmniejszyć udział takich produktów w codziennej diecie i przyczynia się do kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych”- uzasadnia projekt Ministerstwo Zdrowia.

Projekt jest dostępny na stronie www.legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej z książki
Oświadczenia żywieniowe i zdrowotne w oznakowaniu, prezentacji i reklamie żywności. Komentarz
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł