Ubiegłoroczna wspólna akcja Medicover i TVN wspierała ideę transplantologii i przeszczepiania narządów. W roku 2014 nacisk jest położony na to, jak wielkie znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej, zanim do poszkodowanego dotrze profesjonalna ekipa ratownicza. Te pierwsze minuty są często kluczowe dla uratowania życia bądź zdrowia człowieka. Tymczasem co drugi Polak nie zna zasad udzielania pierwszej pomocy.

Z akcją powiązana jest także fabuła serialu „Lekarze”. W każdym odcinku pokazywany jest przypadek rannego, który trafia na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Bardzo często są to przypadki, pokazujące, iż stan poszkodowanego byłby lepszy, gdyby na miejscu zdarzenia została udzielona pierwsza pomoc.

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. Firma dostarcza usługi medyczne dla ponad 5600 firm oraz 420 tysięcy klientów. Posiada 30 centrów medycznych, zatrudnia około 4000 pracowników i obsługuje blisko 2 miliony wizyt lekarskich rocznie.

Centra Medicover znajdują się w największych miastach Polski, między innymi w Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Bielsku-Białej  i Białymstoku. Medicover współpracuje też z ponad 700 placówkami partnerskimi w całej Polsce oraz prowadzi szptal na warszawskim Wilanowie.