Lux Med uruchomił dla swoich pacjentów specjalistyczne czaty z doradcą medycznym w eGabinecie. Usługa, dostępna na Portalu Pacjenta, umożliwia pacjentom uzyskanie bieżącego wsparcia w problemach ze zdrowiem. Rozwiązanie to przyśpiesza i ułatwia konsultację z ekspertem.

Nowa zakładka umożliwia pacjentom dostęp do grafików doradców medycznych wraz z godzinami ich dyżurowania na czacie. Każdy specjalista dyżurujący na czacie ma wgląd do dokumentacji medycznej i w uzasadnionych medycznie przypadkach może zlecić określone badania laboratoryjne. Zapis rozmowy i zalecenia są częścią całościowej dokumentacji medycznej pacjenta. Pacjent ma także wgląd do materiałów edukacyjnych przygotowanych przez specjalistów Grupy Lux Med oraz możliwość zapoznania się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Obecnie pacjenci Lux Med mogą korzystać z porad online, których udzielają położne, pielęgniarki alergologiczne, pielęgniarki pediatryczne oraz pielęgniarki diabetologiczne.

W następnych etapach konsultacje w eGabinecie będą poszerzone o kolejnych pracowników medycznych. Wszyscy czatujący doradcy medyczni są samodzielnymi specjalistami w określonych dziedzinach pielęgniarstwa i położnictwa, posiadają duże doświadczenie zawodowe i stale aktualizują swoją wiedzę, co zapewnia pacjentom bezpieczeństwo i najwyższą jakość udzielanych zaleceń w zakresie zdrowia.

Grupa Lux Med to największa sieć medyczna w Polsce, która działa w skoordynowanym modelu zintegrowanej opieki zdrowotnej. Opieka medyczna świadczona jest w 176 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach Lux Med i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, które specjalizują się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką Profemed rozwijane są specjalistyczne przychodnie lekarskie przeznaczone dla klientów „fee for service”. Pod opieką Grupy znajduje się ponad 1.600.000 pacjentów.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (Lux Med), drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.luxmed.pl, stan z dnia 15 czerwca 2015 r.