Grupa Lux Med rozpoczęła działalność prowadzoną pod marką Profemed Sport i Rehabilitacja. Placówka powstała z myślą o osobach, które chcą szybko i bezpiecznie powrócić do utraconej sprawności ruchowej pod okiem najlepszych specjalistów. Placówka mieści się przy ulicy Bobrowieckiej 1 w Warszawie.

W placówce zatrudnieni zostali doświadczeni fizjoterapeuci, którzy pomagają osobom zmagającym się z dolegliwościami układu ruchu, a także tym, które wymagają rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu. W ramach terapii stosowane są ćwiczenia, fizykoterapia i kinezyterapia, które są weryfikowane na każdym etapie, by zapewnić pacjentom maksymalne bezpieczeństwo.

Profemed Sport i Rehabilitacja przywiązuje także ogromną wagę do prewencji urazów, dlatego w ramach programu Medycyna dla Sportu i Aktywnych oferuje szereg badań i zajęć treningowych. Osoby biorące udział w zajęciach mogą między innymi nauczyć się poprawnego wykonywania codziennych czynności bez narażania się na różnego rodzaju przeciążenia. Testy przeprowadzane w placówce pomagają poznać zdolności motoryczne organizmu oraz możliwości i predyspozycje do uprawiania sportu. Dzięki profesjonalnym treningom oraz konsultacjom ze specjalistami osoby aktywne fizycznie mogą znacznie poprawić swoje sportowe wyniki i uchronić się przed urazami typowymi dla danej dyscypliny.

Lux Med otworzył w Warszawie także inne placówki działające pod marką Profemed: Profemed Stomatologia, Profemed Medycyna Estetyczna. W ramach marki Profemed działa także sieć placówek Profemed Lekarze Specjaliści, zlokalizowana w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Gdańsku.

Opracowanie: Magdalena Okoniewska

Źródło: www.luxmed.pl, stan z dnia 19 czerwca 2015 r.