W spotkaniu uczestniczył Marcin Zydorowicz, były wojewoda zachodniopomorski, obecnie doradca Grupy Nowy Szpital. W latach 2014-2020 do województwa lubuskiego trafi 906 mln euro. Część tych pieniędzy będzie można pozyskać na inwestycje z zakresu infrastruktury społecznej, w tym także zdrowotnej.  Udział w wykorzystaniu tych środków chcą mieć także szpitale prywatne.
Grupa Nowy Szpital jest największą w Polsce siecią niepublicznych szpitali, która świadczy usługi bezpłatnie w ramach powszechnego ubezpieczenia. Od lat współpracuje z samorządami z województw: lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego i warmińsko-mazurskiego.

Grupa Nowy Szpital prowadzi obecnie 13 placówek. W województwie lubuskim działają placówki: Szpital im. Śmigielskiego w Skwierzynie, Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, Nowy Szpital w Świebodzinie, Nowy Szpital Powiatu Krośnieńskiego, Nowy Szpital w Szprotawie oraz Nowy Szpital we Wschowie.

Poza tym w grupie Nowy Szpital działają: Nowy Szpital w Świeciu, Nowy Szpital w Nakle i Szubinie, Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, Nowy Szpital w Olkuszu, oraz Szpital Giżycki. 

26 marca 2015 roku starostwo powiatowe w Giżycku wypowiedziało Grupie umowę o zarządzanie szpitalem. Zarząd GNS uważa, że wypowiedzenie jest bezprawne.

Czytaj: Powiat Giżycki naruszył prawo wypowiadając dzierżawę szpitala >>>