- W piątek 2 stycznia 2015 zostanie sporządzony kolejny raport dotyczący umów na POZ, gdyż niewykluczone, że część z nich została wysłana pocztą i nie jest jeszcze ujęta w wykazie - powiedziała rzeczniczka.

W ciągu kilkudziesięciu godzin przybyło zaledwie kilka takich umów. To oznacza, że jak na razie lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego (PZ) nie wyłamują się i zgodnie z zapowiedziami wstrzymują się z zawieraniem umów.

Więcej na temat umów w zakresie POZ na rok 2015 czytaj tutaj:  www.zdrowie.abc.com.pl

W województwie lubuskim niemal 80 procent lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej należy do tej organizacji, co oznacza, że w piątek 2 stycznia 2015 gabinety, wielu przychodni mogą być zamknięte dla pacjentów. NFZ na swojej stornie przypomina, że każdy w takim przypadku może zmienić swojego lekarza rodzinnego.

W związku z protestem lekarzy z PZ lubuski oddział Funduszu uruchomił całodobową infolinię. Pod nr 68 328 77 7768 328 77 77 można uzyskać informacje na temat miejsc, w których można skorzystać z usług POZ, wśród nich są m.in. wszystkie lubuskie szpitale.

 

Wykazy tych placówek są zamieszczone na stronie internetowej lubuskiego oddziału NFZ (www.nfz-zielonagora.pl). Jest tam także spis gabinetów i przychodni, które jeszcze nie podpisały umów.

Nocną i świąteczną opiekę medyczną nadal będą sprawowały ambulatoria na terenie całego województwa lubuskiego, które podpisały umowę na 2015 rok z Narodowym Funduszem Zdrowia. (pap)